Turbo button dla szczęśliwych posiadaczy Huawei/Honor

Turbo button dla szczęśliwych posiadaczy Huawei/Honor

Opublikowano 12.07.2018 11:00 Aktualizacja: 12.07.2018 11:01 -


GPU Turbo – bo taka jest oficjalna nazwa usprawnienia Huawei, ma za zadanie zwiększyć możliwości układu graficznego o 60%, a przy tym zmniejszyć użycie energi SoC o 30%. Przyznam szczerze, że brzmi jak magia, skoro rozpatrujemy jedynie aktualizacje oprogramowania.

w momencie, kiedy usłyszałem o “przełomowej technologi” Huawei, która zostanie dostarczona do wielu urządzeń Huawei i Honor przy okazji aktualizacji do EMUI 8.1 pomyślałem o relikcie przeszłości, jakim był guzik Turbo w starych PC. Który, jak się z resztą okazało po latach, spowalniał działanie procesora, zamiast go przyśpieszać. Miejmy nadzieje, że z Turbo w Huawei będzie inaczej.

W zeszłym tygodniu Huawei ogłosił, że wkrótce uruchomi swój program testów beta EMUI 8.1. Niestety, jedynie dla ograniczonej liczby 2000 użytkowników smartfonów Huawei P20 i Huawei P20 Pro. Wszystko jednak wskazuje, że firma oficjalnie udostępniła aktualizację beta z technologią GPU Turbo. Niestety nie posiadam urządzenia Huawei, aby zweryfikować powyższe informacje.

Jeżeli chcecie się przekonać na własną rękę czy już można przetestować EMUI 8.1, sprawdźcie aplikację wsparcia technicznego, gdzie w dziale usługi powinna znajdować się opcja dołączenia do testerów beta. Jeżeli wszystko przebiegnie prawidłowo, system powinien zaktualizować się do najnowszej wersji oprogramowania.

Wyścig na aktualizacje Oreo dobiega końca. Kto wygrał? – TOP 10

EMUI 8.1

Większość zmian w EMUI 8.1 jest niewielka, a największą niespodzianką jest “przełomowa technologia” GPU Turbo. Obiecuje ona dwucyfrowy wzrost wydajności – o 60 procent lepszą wydajność grafiki i 30 procent lepsze zużycie energii SoC.

Nie wdając się w zbyt duże szczegóły, dodatkowe oprogramowanie sprzętowe ma za zadanie przenieść przetwarzanie grafiki na głębsze poziomy systemowe, co pozwoli pracować urządzeniu efektywniej. Powinno przełożyć się to na znaczną poprawę wydajności hardware-u w grach oraz aplikacjach wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną czy wirtualną.

Jeżeli, ktoś zakładał, że GPU Turbo będzie dostarczona jedynie do topowych modeli, jest w błędzie. Finalnie EMUI 8.1 trafi do smartfonów Mate, serii P, Honor V10, Honor 10 i Honor 9i.  W drugiej puli znajdą się użytkownicy Honor 9, Honor V9, Honor Play 7X i Honor 9 Youth Edition.

Mam wrażenie, że Huawei z pozycji niszowego gracza, sprzed wypuszczenia modelu P9, dorósł już do równego przeciwnika dla chociażby Samsunga. W najbliższym czasie będę mógł przekonać się osobiście na P20 być może już z EMUI 8.1.

Wieści z Rozładowani.pl