Tuning One Plus 6T o animację wersji McLaren za free
Tuning One Plus 6T o animację wersji McLaren za free

Opublikowano 3 miesiące temu -


Podobnie jak w poprzednich latach OnePlus współpracował z Mclarenem, aby wydać specjalną edycję swojego najnowszego flagowca. Oprócz zmodyfikowanej konstrukcji i 10 GB pamięci RAM, telefon z limitowaną edycją zawiera kilka zmian w oprogramowaniu. Eksperci z XDA Developers znaleźli możliwość, aby podmienić animację skanera linii papilarnych w standardowej wersji.

OnePlus 6T sam w sobie jest już bardzo ciekawym telefonem, który zasługuje na zainteresowanie dzięki bardzo dobremu stosunkowi jakości do ceny. Dodatkowo wszystkie modele tego producenta pozwalają na prosty root i dalsze zmiany bez utraty gwarancji.

Nie powstrzymało to producenta przed stworzeniem wersji McLaren, która posiada wiele dodatków w porównaniu z wersją podstawową. Oprócz tych znaczących, jak większa ilość pamięci ram, znajdziemy wiele mniej znaczących, ale nadal ciekawych. Wymianę obudowy na tę z wersji specjalnej zaliczyłbym do pomysłów szalonych, ale podmiana animacji to inna sprawa.

Proces tuningu animacji systemowej

Jednym z tych upiększaczy jest animacja odcisków palców wyświetlana poniżej. Na szczęście dla tych, którzy już posiadają OnePlus 6T, członkowie forum XDA-Developers znaleźli niesamowicie prosty sposób na włączenie unikalnej animacji bez konieczności uzyskiwania dostępu do roota lub kopiowania jakiegokolwiek oprogramowania.

Przetestowano dwie metody na wersjach globalnych i tych z T-mobile, więc można założyć, że obie zadziałają na każdym urządzeniu. Branding telefonów OP jest przeważnie szczątkowy.

Pierwszy polega na pobraniu aplikacji Settings Database Editor ze Sklepu Play. Otwórz aplikację i upewnij się, że wybrano „System Table”. Następnie zlokalizuj „op_custom_unlock_animation_style” i wybierz opcję edycji wartości. Tutaj wpisz „3”, potwierdź zmianę, a animacja OnePlus 6T Mclaren Edition powinna działać na Twoim telefonie.

Druga metoda jest jeszcze łatwiejsza, ale tylko wtedy, gdy masz skonfigurowane połączenie ADB na swoim komputerze. Jeśli korzystasz z tego na co dzień, najpierw podłącz OnePlus 6T do swojego komputera i nawiąż połączenie. Następnie pozostaje tylko uruchomić komendę „adb shell settings put system op_custom_unlock_animation_style 3”. Efekt będzie taki sam jak metody pierwszej.

One Plus jest coraz bliżej ideału - wnioski po premierze 6T

Oczywiście taki zabieg nie spowoduje wzrostu wartości telefonu, ale na pewno odświeży codzienne użytkowanie. To jest właśnie kwintesencja i piękno urządzeń OnePlus. Bez zbędnych utrudnień i kładzenia kłód pod nogi przez producenta możemy łatwo edytować to, co przeważnie jest poblokowane.