Tune - wtyczka do Chrome, która wyciszy toksyczne komentarze z popularnych serwisów

Tune – wtyczka do Chrome, która wyciszy toksyczne komentarze z popularnych serwisów

Opublikowano 15.03.2019 9:34 Aktualizacja: 15.03.2019 9:39 -


Mowa nienawiści, hejt, czy inne mało smaczne komentarze, to w zasadzie internetowa codzienność. Sposobów na walkę z podobną chorobą jest wiele, choć sprawa nie jest łatwa. Co jednak stałoby się, gdyby toczyć bój z objawami? Wtyczka do Chrome o nazwie Tune jest tutaj ciekawą odpowiedzią i ma ogromny potencjał.

Nie chcę tu przytaczać komunałów o hejcie w sieci, bo to temat mocno oklepany. Metod walki jest wiele, ale najczęściej tylko te radykalne przynoszą jakiekolwiek działania. Co by się jednak stało, gdyby pozbyć się skutecznie wszystkich nienawistnych komentarzy z serwisów, z których codziennie korzystasz?

Najprostszy sposób — odfiltrować!

Tak właśnie działa wtyczka o nazwie Tune, której głównym zadaniem jest odfiltrowanie wszystkiego, co złe w komentarzach. Jej konfiguracja jest banalnie prosta, wystarczy za pomocą wskaźnika dobrać poziom filtrowania toksycznych komentarzy.

Na razie wtyczka działa dla najpopularniejszych platform, takich jak Youtube, Facebook, Disqus, Reddit czy Twittera. Tune zbudowany jest na podstawie API Perspective, stworzonego m.in. przez Google, a całość napędza Machine Learning. Siłą tego narzędzia będzie to, że będzie się ono uczyć jak skuteczniej odfiltrować niechciane komentarze.

Niestety w całym tym interesującym narzędziu jest jeden haczyk. Na razie nie ma informacji o wsparciu języka polskiego, ale biorąc pod uwagę rozwojowość projektu i udział Google, po cichu liczę, że i wsparcie naszego ojczystego języka wkrótce się pojawi.

 Zobacz Tune

Wieści z Rozładowani.pl