Tumlbr właśnie ogłosił testową wersję płatnej subskrypcji – Tumblr Post+. Już za $3,99 miesięcznie możemy udostępniać treści przeznaczone jedynie dla najbardziej zaangażowanej części społeczności minibloga na platformie. W zależności od zawartości nam udostępnianej, cena może wynieść $5,99 lub $9,99. Eksluzywny content może zawierać posty, tekst, filmy czy zdjęcia.

Post+ jest skierowane głównie do zoomerów, czyli osób urodzonych w okolicach roku 2000. Na ten moment opcję płatnej subskrypcji mogą przetestować jedynie najpopularniejsze osoby blogujące na Tumblr na terenie USA. Do tego celu marka sama wybrała konkretne osoby.

Sam proces publikacji treści w ramach Post+ jest prosty. Przed wrzuceniem posta, twórca lub twórczyni zaznaczają checkbox mówiący o tym, że dana publikacja ma być dostępna jedynie za opłatą. Nic więcej nie trzeba przy tym ustawiać.

Pomysł z Post+ na Tumblr ma również zachęcić osoby korzystające z platformy do pozostania przy niej. Miesięczna opłata nie jest wysoka, a osoby użytkujące w końcu mają okazję do zarabiania na swojej twórczości wewnątrz serwisu.