Film Zimna Wojna jest w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Pawlikowski jest laureatem Oscara z 2015 roku. Ubiegłoroczna produkcja opowiada o miłości dwojga ludzi, walczących ze sobą nawzajem, a jednocześnie kochających się. Wydarzenia filmu dzieją się w latach 50. ubiegłego wieku.

Paweł Pawlikowski z nominacją za reżyserię

Paweł Pawlikowski otrzymał natomiast nominację w kategorii najlepsza reżyseria. Jest to jego pierwsza nominacja w tej kategorii. Wcześniej, jego film Ida otrzymał Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Zimna wojna zbiera nagrody

Do tej pory film nagradzany był m.in Złotą Palną na festiwalu w Cannes, czy też Złotymu Lwami na festiwalu w Gdynii. Teraz film został nominowany do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Trzymajmy zatem kciuki, aby Oscar dołączyć do kolekcji nagród dla tego filmu.

Łukasz Żal z nominacją za zdjęcia

Trzecią nominacją jest nominacja za zdjęcia do filmu Zimna Wojna dla Łukasza Żala.

Joanna Kulig ciągle na fali

Po sukcesie jakim jest Europejska Nagroda Filmowa za główną rolę w Zimnej Wojnie, wszyscy oczekiwali oscarowej nominacji. Niestety tym razem się nie udało. Aktorka wciąż cieszy się mianem młodej, zdolnej aktorki, z czym trudno się nie godzić. Każda jej rola przynosi kolejne sukcesy.

91. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 25 lutego 2019 roku.


Posłuchaj nas!