Trzy gadżety, w kupno których celuję w Black Friday 2018

Opublikowano 20.11.2018 11:42 Aktualizacja: 13.06.2020 14:03 -


Black Friday nadchodzi wielkimi krokami. Nie ma co się specjalnie łudzić, że oferty będą w jakimś stopniu porównywalne do tego, co potrafi się dziać w Ameryce. To wcale jednak nie znaczy, że nie można załapać się na przyzwoitą promocję u nas w kraju.

Sporo mówi się co roku o bardzo nieprzyzwoitych praktykach sprzedawców, którzy sztucznie zawyżają ceny tuż przed Black Friday, tylko po to, by na czas wydarzenia ogłosić niesamowitą cenę. To oczywiste, że pośrednicy nie dadzą nam świetnych ofert, gdyż głównie uzależnieni są od samych producentów i ich polityki cenowej na tę okazję. Dlatego zawsze najlepiej podglądać, co oferują na czas Czarnego Piątku, sami producenci.

Jako prawdziwy gadżeciarz mam swoją listę ewentualnych zakupów. Black Friday to dobra okazja, by złapać coś taniej. Oto, czego będę wypatrywał:

Słuchawki Sony WH-1000XM3

WH1000XM3B.CE7

Kultowe słuchawki, których poprzednie generacje nieco namieszały na rynku. Osobiście korzystam z Samsung Level Over, które służą mi bezawaryjnie od kilku lat i z których jestem naprawdę bardzo zadowolony. Jakość jest świetna, dobrze grają i są superkomfortowe, choć przez ich wielkość korzystam z nich wyłącznie w domu. Kupiłem je w świetnej cenie 599 zł, kiedy ich regularna cena oscylowała w granicach 1200 zł.

[VIDEO] Prywatne biuro - recenzja słuchawek SONY WH-1000XM2 z aktywną redukcją szumu

Słuchawki od Sony świetnie by uzupełniły wszystkie drobne braki Samsungów. Przede wszystkim genialny Noise Cancelling, który ogromnie by się przydał, choćby z uwagi na to, że bardzo dużo latam samolotami. Niestety ich regularna cena to 1700 zł, co jest dla mnie na razie kwotą nie do przeskoczenia — sumienie by mnie zabiło. W końcu mam sprawne, działające słuchawki, więc zakup ten byłby jedynie fanaberią.

Nie zanosi się, by Samsungi miały się zepsuć, co byłoby idealnym wytłumaczeniem zakupu nowych (nawet żona nie miałaby kontrargumentów). Jednak ich lepsza cena w Black Friday, z serii: jest tak tanio, że grzech nie kupić, na pewno pomogłaby podjąć decyzję zakupową (i zmotywować się do przetrwania ewentualnych przytyków małżonki).

Sonos Beam

beam lifestyle black

Uwielbiam ten brand. Sporo tekstów wyszło spod mojej ręki na temat ich produktów, a to tylko dlatego, że najpierw byłem sceptyczny co do magii ich produktów, a potem piałem z zachwytu, kiedy jej doświadczyłem.

Wiele recenzji, które czytałem przed kupnem Sonos Play:1 traktowało o tym, jak świetnej jakości jest ich głośnik. Niektóre brzmiały tak słodko, że aż niedorzecznie. Postanowiłem kupić jeden egzemplarz i przekonać się na własnej skórze. Mieli racje ci, którzy wychwalali ich produkty. Szybko zresztą stałem się kolejnym z pochlebców. Zestaw powiększył się o jeszcze jeden egzemplarz Play:1 i w sumie do całości brakuje mi już tylko soundbara, który moje głośniki zamieni w zestaw kina domowego. Niestety ich szlagierowy soundbar kosztuje 3500 zł, a to kwota, która znajduje się poza moimi możliwościami finansowymi.

Na szczęście z odsieczą pojawił się Beam, którego cena jest o połowę tańsza i świetnie się sprawdzi w moim niewielkim salonie, dając jeszcze lepsze doświadczenia z oglądania ulubionych seriali. To, że Sonos zrobi promocje, to pewne, pytanie tylko, jak wielki rabat zaoferują tym razem i czy promocje dosięgnie soundbara Beam?

DJI Spark

dji spark

Ach, te drony. Nosiłem się z tematem bardzo długo. Miał być Mavic, miał być Air, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że dron stanowiłby tylko uzupełnienie zdjęć, które czasem nagrywam. Nic więcej. Szkoda w takim przypadku przepłacać na coś więcej niż... Spark, który na moje skromne potrzeby powinien okazać się absolutnie wystarczający. Niestety, polityka cenowa DJI jest tak sprytnie skonstruowana, że jeśli kupimy wersję Combo, to nagle się okaże, że wystarczy dołożyć kilkaset złotych i ciach — mamy wersję podstawową wyższego modelu. Na sam koniec lądujemy z najdroższym egzemplarzem, bo właściwie to się go najbardziej opłaca kupić. Bardzo sprytnie DJI, liczę jednak po cichu na jakieś interesujące zniżki na Black Friday.

Wasz ruch producenci!

Oczywiście nie ma mowy, by kupić wszystkie wymienione przeze mnie gadżety, ale tak mniej więcej prezentuje się lista sprzętów, które okupują top mojej listy. Oczywiście priorytety ułożone wedle kolejności, więc jeśli Samsung Level Over zdołają się zepsuć do piątku, to nie będę miał wyjścia i zmuszony będę kupić słuchawki. W międzyczasie poszukam jednak rozsądnego uzasadnienia ich kupna, w przypadku, gdyby Samsungi dalej chciały ze mną współpracować.

A Wy, na co polujecie?


Przygotowujemy także katalog ofert na Black Friday 2018, zapraszamy do dodawania Waszych ofert/usług zupełnie za darmo!

Wieści z Rozładowani.pl