Pandemia koronawirusa odbija się szerokim echem w świecie filmowym. W związku z nim wiele wytwórni postanowiło wstrzymać lub przedłużyć pracę nad swoimi produkcjami. Tak stało się z „Wiedźminem”, „Matrixem 4”, „Małą syrenką” oraz „Mission Impossible 7”. Jednak czy wszystkie ekipy muszą postępować tak samo?

Przed odwołaniem zdjęć i spotkań w studiu zdążyła ekipa od fenomenalnego hitu na platformie Netflix „Dark””. Twórca serialu, Baranbo Odar, poprzez Instagrama ogłosił, że oprócz sukcesu z ukończeniem zdjęć, jego zespół kończy pracę nad montażem. Wspomnijmy jeszcze, że jest to na tyle istotne, ponieważ kilka tygodni temu, pracujący nad serialem potrzebowali dokręcić kilka brakujących scen.

Dark sezon III jednak się uda?

Taka produkcja została skategoryzowana przez samego dystrybutora hasłami: mrożące krew w żyłach, straszne, intelektualne i przerażające. Pierwsza seria ma miejsce w czasach współczesnych, a potem nagle i niespodziewanie przenosi się do przeszłości, pokazując wszelkie wymysły scenarzystów na fabułę. Drugi sezon przenosi nas w niedaleką przyszłość. Motywem spinającym podróże w czasie są niewyjaśnione i tajemnicze zaginięcia dzieci.

R E K L A M A

Obejrzałem serial Dark i więcej we mnie rozczarowania niż satysfakcji

Produkcja nie raz porównywana jest do innej znanej i przebojowej produkcji z tej platformy – „StrangerThings”. Wiele osób nawet skusiło się o stwierdzenie, że produkcja zza naszej zachodniej granicy jest lepsza od dzieła braci Matta i Rossa Dufferów.

Jego pierwszy sezon odbił się niemałym zadowoleniem widzów i krytyków z całego świata. Kolejny sezon również odniósł podobny sukces, jednak niektórzy gubili się w skomplikowanej fabule. Dla takich osób, na zlecenie Netflixa, został stworzony specjalny przewodnik po pierwszych sezonach.


Autorką tekstu jest Zuzanna Maj.