Tryb portretowy w iOS 12 będzie jeszcze lepszy

Tryb portretowy w iOS 12 będzie jeszcze lepszy

Opublikowano 14.08.2018 21:16 -


Oficjalna premiera systemu iOS 12 miała swoje miejsce już jakiś czas temu. Pisał o niej Jakub i można się z nim zgodzić — to nie było to, na co czekaliśmy. Zdaje się jednak, że najciekawsze smaczki systemu, są zaimplementowane głęboko w systemie.

Wiemy bardzo dużo o tym co zaoferuje iOS 12. Krótką relację zamieszczaliśmy na łamach DailyWeb w tym wpisie. Dużo nowych funkcji, dużo usprawnień i jeszcze więcej kosmetycznych zmian, które ciężko na pierwszy rzut oka zauważyć. Niestety nie pokazano nam nic co by szczególnie elektryzowało użytkowników. Wiedzieliśmy to już wcześniej, nowa wersja systemu nastawiona będzie na szybkość i stabilność, a nie na nowy wygląd czy rewolucyjne pomysły. Testerzy systemu potwierdzają stabilność i niesamowity wzrost szybkości systemu, co niedawno odbiło się echem w świecie telefoniarzy.

Apple nie odkrywa wszystkich kart

Wygląda też na to, że gigant z Cupertino ma więcej do ukrycia niż mogłoby się wydawać. Tryb portretowy to jeden z wabików, którymi kuszą nas producenci sprzętu. Ma go też Apple w modelach z podwójnym obiektywem. Niestety nie wszystko jest takie piękne jak na zdjęciach z drogich lustrzanek. Obraz, który jest składową użycia obiektywów o różnych ogniskowych oraz agresywnych algorytmów oprogramowania, nie jest wolny od wad. Jedną z nich jest spadek ostrości na wykonanych zdjęciach. Tym problemem właśnie zajmuje się Apple.

Ben Sandofsky to jeden z byłych pracowników Apple. Znany jest też z tego, że stworzył świetną aplikację Halide, która ma wydobyć jeszcze więcej mocy z aparatu w iPhonie. Ben porusza się w świecie Apple i fotografii całkiem płynnie, od niego właśnie dowiadujemy się, że Apple mocno pracuje nad możliwościami fotograficznymi nowej wersji systemu. Na swoim Twitterze, Ben zamieścił porównanie zdjęć z trybu portretowego z systemów iOS 11 oraz 12 Beta. Gołym okiem widać, że obraz z nowej wersji jest ostrzejszy i bardziej szczegółowy.

Wszystko wskazuje, że dzięki nowemu iOS 12 starsze urządzenia zyskają więcej wigoru. Nowe, które zostaną zaprezentowane w połowie września, mogą zostawić w tyle nawet najlepszych konkurentów.

Wieści z Rozładowani.pl