Mam wrażenie, że dzień bez informacji o dark mode jest dniem straconym. Nic dziwnego, bo sam jestem zagorzałym zwolennikiem trybu ciemnego i to wszędzie: od smartfona po aplikacje desktopowe. Google postanowiło pójść o krok dalej i zaciemnia… całą przeglądarkę.

Tak, urządzenie i przeglądarka nie będzie miała znaczenia. Jeśli wyszukiwarka Google wykryje, że na Twoim komputerze włączony jest tryb ciemny (czy to Windows czy MacOS), to cała strona wyszukiwania nabierze ciemności.

Ciemność widzę, ciemność.

O wszystkim poinformował niezawodny serwis TheVerge. Szybko skontaktowali się z Google, które potwierdziło fakt testowania czarnego tła na wyszukiwaniu. Zobaczcie jak to wygląda na screenach zamieszczonych przez TheVerge:

źródło: TheVerge

Jak widać oprócz samego tła zmianie ulegają również kolory fontów i pasek nawigacji. Ikonki przybrały również inną barwę, która jest dobrze widoczna na ciemnym tle.

Sam jestem zwolennikiem trybu ciemnego. Korzystam z niego nawet w ciągu dnia, kiedy praca moja wymaga pełnej koncentracji. Wieczorami natomiast tryb ciemny pomaga odpocząć naszym oczom, co ma pozytywny wpływ na jakość snu, a także na sam komfort przeglądania urządzeń.

źródło: TheVerge