Google od rana zaskakuje i właśnie udostępniono tryb ciemny w wyszukiwarce.

Popularność trybu ciemnego nie maleje i aż dziwnie, że dopiero teraz piszemy o tym, że przeglądarka Google udostępniła ciemną odsłonę swojej strony. Wdrażanie Dark Mode przez Google trwało kilka tygodni, a dzisiaj rano przyjemnie było zobaczyć komunikat, ze można się przełączyć na wersję mroczną.

Pamiętam, jak pierwsze serwisy wprowadzały tryb ciemny – z początku był on dość ostrożnie odbierany, jednak z każdym kolejnym tygodniem cieszył się większą popularnością. Użytkownicy odkryli, że ciemność faktycznie poprawia komfort przeglądania treści, dlatego kolejne serwisy idą tym tropem.

R E K L A M A

Tryb ciemny w Google

Długo musieliśmy czekać na wprowadzenie trybu ciemnego w przeglądarce Chrome, długo też czekaliśmy na taką wersję w przypadku pakietu Microsoft Office, a o Google nie wspominając. Dzisiaj rano zaskoczyła mnie informacja, kiedy odpaliłem wyszukiwarkę Google.

google tryb ciemny

Sam jestem miłośnikiem i niemalże fanatykiem trybu ciemnego we wszelakich aplikacjach. Mój macOS ma ustawione na stałę ciemniejsze wyświetlanie, przez co komfort codziennej pracy staje się o wiele lepszy. Chodzi oczywiście o odpoczynek dla wzroku. Nie jest tajemnicą, że ciemne barwy są mniej męczące, a przy kilku czy nawet kilkunastogodzinnej pracy przed ekranem, każdy detal liczy się niezmiernie.

Tryb ciemny w Google wygląda podobnie, jak w przypadku innych serwisów. Otrzymujemy ciemne (nie czarne) tło, a kolory tekstu rozjaśniają się do białego z jasnoniebieskimi elementami. Nie wiem, czy Google uruchomiło taką wersję już dla każdego, ale zajrzyjcie na główną stronę wyszukiwarki i zobaczcie, czy otrzymaliście komunikat z możliwością przełączenia swojej kolorystyki.

tryb ciemny w google

Odpalajcie swoje przeglądarki, wpisujcie google.pl i dodajcie sobie trochę ciemności, a co za tym idzie – wyższego komfortu pracy. Naukowcy niejednokrotnie udowodnili plusy takiego rozwiązania, dlaczego więc nie spróbować? Z Google korzystacie na pewno każdego dnia i to wielokrotnie. Przeglądarka zapyta nas czy tryb ciemny nam się podoba i czy ma taki zostawić. Enjoy!