Tryb ciemny w Chrome Canary jest już dostępny dla Windows 10

Tryb ciemny w Chrome Canary jest już dostępny dla Windows 10

Opublikowano 8.01.2019 11:12 Aktualizacja: 8.01.2019 11:13 -


Ostatnimi czasy coraz więcej informujemy o pojawianiu się nowych wersji różnych aplikacji, które obsługują tryby ciemne. Najwyraźniej opcja taka przyjęła się i developerzy nadrabiają zaległości. Teraz czas na Google Chrome.

Jakiś czas temu Google zapowiedziało wprowadzenie trybu ciemnego do przeglądarki Chrome. Teraz powoli staje się to faktem, po błędzie, jaki w maju ubiegłego roku zgłosił inżynier Google, Peter Kasting. Pierwotnie planowano skopiować wersję z trybu incognito, która de facto jest trybem ciemnym. Miałoby to być rozwiązanie prowizoryczne. I tak się dzieje, jednak dostosowano tę wersję, aby była bardziej unikalna.

chrome tryb ciemny

Nie tak dawno w jednym z wątków na Reddit, wspomniany inżynier Google’a potwierdził, że funkcja już działa. Można ją włączyć za pomocą instalacji ciemnego motywu z Chrome Web Store. Jednak nie to jest rozwiązaniem. Aktualnie obsługa trybu ciemnego, w natywnej wersji jest możliwa w Chrome Canary. Jest to niejako kolejne stadium rozwoju przeglądarki, po wersji Chromium. Niedługo po Canary, funkcja testowana powinna być w wersji Dev, następnie Beta. Wszystko trwa, ale najwyraźniej Google nie chce wypuszczać czegoś, co nie do końca jest dopracowane.

Włączenie trybu ciemnego w Chrome Canary jest banalnie proste: wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na ikonkę ze skrótem do Chrome Canary. Z rozwijanego menu wybieramy Właściwości, a następnie w okienku „Element docelowy”, po „chrome.exe” dodajemy spację i dopisujemy: „–force-dark-mode”. Klikamy „Zastosuj” i możemy uruchomić przeglądarkę.

Wieści z Rozładowani.pl