Tryb autoportret w projektorze? Poznajcie przenośny Acer C250i | IFA 2019

Tryb autoportret w projektorze? Poznajcie przenośny Acer C250i | IFA 2019

Opublikowano 4.09.2019 21:28 -


Acer podczas dzisiejszej godzinnej prezentacji swoich produktów na IFA 2019 miał zdecydowanie czym się pochwalić. Z wielkim zaciekawieniem oglądałem nowe produkty, takie jak Acer ConeptD, nowy Predator Triton 300, czy chociażby wisienka na tym technologicznym torcie – fotel masujący. Jednym z produktów był także nietuzinkowy projektor C250i, który wywołał pożądanie w niejednym fanatyku nowych technologii, obecnym na premierach.

Najpierw sprostowanie. Tryb autoportetu wydaje się mało fortunnym tłumaczeniem jednej z ciekawszych funkcji projektora. Mianowicie mam wrażenie, że chodziło o prezentowanie obrazu w trybie portretowym. Idea jest taka, że jeśli podepniecie do urządzenia smartfon, projektor automatycznie dopasuje widok obrazu do pionowego. By być jeszcze bardziej obrazowym, wyobraźcie sobie, że przepinacie się z laptopa na smartfona, projektor wówczas automatycznie dopasuje proporcje właściwe dla urządzenia źródłowego.

Poznajcie Acer C250i

To oczywiście nie koniec zalet urządzenia. Projektor LED Acer C250i będzie rzucał obraz w rozdzielczości FHD i będzie mógł pracować na baterii, nawet do 5 godzin. To powinno pozwolić na sprawne obejrzenie dwóch pełnometrażowych filmów lub jeszcze większą ilość odcinków ulubionego serialu.

Przez konstrukcję urządzenia nie będziecie potrzebować żadnych uchwytów czy stojaków, by rzucać obrazek nawet pod kątem. Projektor wyposażony jest także w głośniki o mocy 5W, a sam w sobie może służyć jako powerbank dla smartfona. Jeśli chodzi o aspekty typowo techniczne, to Acer chwali się szeroką gamą kolorów w 100% zgodną ze standardem NTSC.

Jasność C250i jest na poziomie 300 lumenów, a współczynnik kontrastu 5000:1. Żywotność modułu LED została określona na 30 000 godzin.

Całość wygląda naprawdę ciekawie i jestem bardzo ciekawy, jak sprawdzi się przy zastosowaniu mobilnym. Czy 5h, o których mówi producent, jest realne do osiągnięcia i przede wszystkim jak działać będzie przepinanie się między różnymi proporcjami obrazu?

Jesteśmy na IFA, zobacz naszą relację z najciekawszych premier!

Projektor C250i będzie dostępny w Polsce od pierwszego kwartału 2020 roku w cenie od 1699 zł.

Wieści z Rozładowani.pl