True Detective powraca! Mahershala Ali w roli głównej

True Detective powraca! Mahershala Ali w roli głównej

Opublikowano 27.08.2018 20:55 -


HBO opublikowało pierwszy trailer trzeciego sezonu serialu "True Detective". W głównej roli zobaczymy tym razem Mahershala Ali, a pierwszy odcinek dostępny będzie już w styczniu 2019 r.

Trzeci sezon "True Detective" przeniesie widzów do czterech stanów: Missouri, Arkansas, Oklahoma i Kansas, zaś sam główny bohater - Wayne Hays - pochodzi z Arkansas. W tej roli zobaczymy Mahershala Ali znanego m.in. z "House of Cards" czy "Moonlight", za rolę w którym aktor otrzymał Oscara. Za scenariusz odpowiada autor intrygi z pierwszego sezonu i twórca "True Detective" - Nic Pizzolatto.

Wygląda na to, że akcja serialu będzie toczyć się przede wszystkim w latach 70-tych, a główny bohater, oprócz spraw kryminalnych, będzie też musiał rozwiązać kilka zagadek z własnego życia. Na zwiastunie widzimy Haysa w różnym wieku i w różnych sytuacjach, w tym również jako przerażonego staruszka. "Mój cały mózg to zbiór brakujących elementów" - mówi w pewnym momencie.

"True Detective" sercami fanów zawładnął w 2014 r. pierwszym sezonem z Matthew McConaugheyem i Woodym Harrelsonem w rolach głównych. Obecnie na Rotten Tomatoes ma średnią ocenę użytkowników na poziomie 4,7/5. Gorzej było z drugim sezonem. Oczekiwano po nim równie wysokiego poziomu, ale nie przypadł on do gustu ani widzom, ani krytykom.

Trzeci sezon ma jednak ogromnego asa w rękawie, a jest nim - oprócz świetnie moim zdaniem dobranego głównego aktora - wspomniany już scenarzysta Nic Pizzolatto. Trailer pokazuje, że przynajmniej jeden element ze świetnego pierwszego sezonu będzie zachowany w trzecim - motyw skomplikowanej układanki, którą widz będzie musiał rozwikłać w miarę rozwoju wydarzeń. Czekam z niecierpliwością!

Sezon trzeci "True Detective" ruszy w styczniu 2019 r. i będzie dostępny m.in. na HBO GO.

HBO GO dostępne bez abonamentu telewizyjnego. Co warto obejrzeć?

Wieści z Rozładowani.pl