Tricki na Snapchacie i życie stanie się łatwiejsze

Opublikowano 31.08.2015 9:32 Aktualizacja: 9.08.2016 13:46 - 2


Jak już doskonale wiecie, rekrutacja na DailyWeb trwa w najlepsze. Kilka interesujących tekstów już otrzymaliśmy i chętnie się nimi podzielimy z resztą. Dzisiaj materiał od Mariusza Lewandowskiego o Snapchat. Co ciekawe pewnie część z Was tego Pana już kojarzy, gdyż popełnił kilka interesujących tekstów o tej platformie na naszym blogu. Miło mi poinformować, że także bierze udział w rekrutacji, a Was także zachęcam. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie rekrutacyjnej. Tymczasem ciekawostki ze świata na który jestem już za stary ;-)

Snapchat, jak inne społecznościowe aplikacje ma swoje tricki, które nieco ułatwiają życie swoim użytkownikom. Użytkując Snapa pewnie niejednokrotnie chciałeś ponownie obejrzeć ujęcie swojego znajomego, napisać dłuższą wiadomość, czy wysłać zdjęcie z galerii. Poniżej tricki, dzięki którym będzie to możliwe!

#1 Powtórka obejrzanego ujęcia

Snapchat daje możliwość powtórnego odtworzenia obejrzanego ujęcia, ale jest jedno „ale”. Taką możliwość mamy tylko raz na 24 godziny, a aplikacja powiadomi Twojego znajomego, że jego wiadomość została ponownie odczytana. Jak to zrobić? Stuknij w nazwę swojego przyjaciela - pojawi Ci się wiadomość „właśnie teraz - Naciśnij i przytrzymaj, aby obejrzeć” - zupełnie tak, jakbyś przed chwilą dostał snapa.

snap1.jpg

Naciskając na nazwę użytkownika, pojawi się komunikat „Czy chcesz odtworzyć tego snapa od X. Możesz to zrobić tylko raz dziennie”. Po kliknięciu przycisku „Odtwórz” mamy możliwość ponownego otwarcia ujęcia nadesłanego przez Twojego przyjaciela.

snap2.jpg

#2 Więcej tekstu na ujęciu [W 100% działa na iOS, na Androidzie w niektórych przypadkach]

„Jtr bd w Krk a pojutrze Trn”. O ile Twój znajomy nie jest w wieku gimnazjalnym i nie stosuje takiej pisowni na co dzień, zapewne irytowały Cię takie wiadomości od niego. A wszystko przez ograniczoną ilość znaków, jaką można wpisać w polu do tego przeznaczonym na snapchatowym ujęciu. Użytkownicy iOS mają problem z głowy. Wystarczy otworzyć nowy dokument w notatniku i kilkukrotnie wcisnąć przycisk „Return”, następnie zaznaczyć puste pole i skopiować je, a potem wkleić na snap-ujęcie i dodać swój tekst. Voilà!

#3 Zdjęcia z galerii w MyStory [tylko iOS, grozi zbanowaniem konta]

Istnieje darmowa aplikacja wspierająca Snapchat - Phanton for Snapchat. Aplikację możemy pobrać ze sklepu cydia, który uzyskamy po wykonaniu Jailbreaku, czyli procesu usuwania ograniczeń narzuconych przez Apple. W internecie jest wiele poradników, jak tego dokonać. Aplikacja ta pozwala między innymi na wysyłanie zdjęć z galerii, dodawania geotagów z różnych miejsc na Ziemi (można fajnie oszukać znajomych, że było się na wakacjach na drugim końcu świata ;)), czy zedytować tekst na czarnym pasku, by był - na przykład - tęczowy. Jednak zgodnie z regulaminem Snapchata, korzystanie z aplikacji firm trzecich jest zabronione. Czy dla wstawienia wyretuszowanego selfie warto tak ryzykować?

A może Wy znacie jakieś snapowe tricki, którymi się podzielicie?

Wieści z Rozładowani.pl