Trello wprowadza nowy drobiazg funkcjonalny, który ułatwi Ci życie

Opublikowano 2.12.2016 9:37 Aktualizacja: 13.06.2020 14:37 - 6


Trello to narzędzie, która na łamach DailyWeb przewija się systematycznie. Nie bez powodu. To narzędzie bez którego nie wyobrażam sobie życia. Ilość możliwości, które ono oferuje jest naprawdę ogromna, a to do czego chcemy go użyć jest ograniczony właściwie tylko naszą wyobraźnią. Dlatego nie będzie problemu, jeśli chcesz oprzeć prace zespołu scrumowego lub przygotować prostego CRMa.

15 sposobów na korzystanie z Trello w Slacku

Ostatnio nowych funkcjonalności pojawia się jeszcze więcej. Niech Was nie zwiedzie prosty interfejs, po nim kryją się naprawdę spore możliwości. Oczywiście są pewne braki czy niedopracowania, których usprawnienie ułatwiłyby życie jeszcze bardziej. Jedną z takich funkjonalności jest z pewnością integracja z Google Kalendarzem, w taki sposób, by wszystkie terminy dodane do karty, były automatycznie dodawane do kalendarza. Oczywiście jest możliwe, ale mało efektywne. Co nowego tym razem? Otóż zmiana jest bardzo drobna, ale naprawde bardzo funkcjonalna.

W trello mamy możliwość wyznaczania terminów wykonania zadania w ramach karty. Po podaniu daty, pojawi się ona na karcie i będzie zmieniać swój kolor zależnie od tego ile czasu zostało, do osiągnięcia wskazanej daty. Jeśli termin będzie się zbliżał, zmieni ona kolor z zielonego na pomarańczowy, a idąc dalej tą myślą, będzie czerwona jeśli termin zostanie przekroczony. Teraz przy dacie pojawiło się miejsce na mały checkbox. Jeśli go zaznaczycie, zadanie zostanie wskazane jako wykonane, jak na gifie poniżej.

ezgif-com-3011e7d273

Proste i bardzo funkcjonalne z dużym potencjałem. Patrząc na to w jaki sposób my na DailyWeb korzystamy z kart i kolumn, wychodzi nam na to, że możemy uniknąć dodatkowej kolunmy zrobione. Poza tym nie będą straszyły czerwone kolory, które powodują zawsze atak serca.

Jeśli jeszcze nie jesteście zaznajomieni z Trello i jak można wykorzystać jego potencjał, polecam nasz wpis w którym prezentujemy najciekawsze, kreatywne sposoby na wykorzystanie Trello, pokazujące jego ogromny potencjał.

Korzystacie z Trello? Mam dla Was przykładowe tablice do inspiracji do każdej dziedziny życia zawodowego

Wieści z Rozładowani.pl