Trello wprowadza 4 nowości - będzie jeszcze bardziej funkcjonalnie

Opublikowano 8.09.2016 9:42 Aktualizacja: 13.06.2020 14:37 -


Trello to narzędzie, który nam służy do codziennej pracy w ramach DailyWeb i bez którego życia sobie nie wyobrażam. Tablica Kanbana, podział obowiązków i terminy realizacji, nic w końcu nie ginie, pełen porządek. Tym bardziej cieszą ciągłe zmiany, takie jak chociażby wprowadzenie języka polskiego czy oddania płatnych dodatków do korzystania za darmo. Teraz twórcy Trello oddali kolejne interesujące funkcjonalności, jakie?

Własne pola w Trello

customfieldsheader-1024x512

Ta nowa funkcjonalność wygląda szczególnie interesująco, gdyż daje ona naprawdę ogromne możliwości. Za pośrednictwem własnych pól można dopasować swoje indywidualne wymagania, wynikające ze specyfiki biznesu w którym pracujemy, do możliwości trello. Dzięki temu będzie można stworzyć prostego CRMa z danymi kontaktowymi klienta, czy proste narzędzie do zgłoszeń od klientów. Typów pól do wyboru będzie kilka podstawowych, od zwykłego inputa, kończąc na rozwijalnej liście. Poniżej krótki pokaz możliwości

addingfields

Instrukcje jak i więcej informacji o tym dodatku znajdziecie tu.

Google Inbox i Trello

Print

Zmiana, która powinna zainteresować wszystkich fanów Google Inbox. Narzędzie ciekawe w mojej opinii i bardzo funkjconalne, a po ostatnich zmianach ma jeszcze więcej możliwości. Ja ostatecznie zrezygnowałem na rzecz Trello, które było bardziej elastyczne, ale wygląda na to, że będzie można oba narzędzia w wygodny sposób ze sobą połączyć. W jakim zakresie? Otóż powiadomienia z Trello wskoczą do Twojego Inboxa i będą wyglądać tak jak poniżej, czyli całkiem apetycznie.

trello-bundles-1024x472

Całość wygląda naprawdę świetnie i będę musiał sprawdzić możliwości tego narzędzia, gdyż same powiadomienia w aplikacji mobilnej Trello moim zdaniem nie zdają egzaminu. Tutaj zyskamy dodatkowo całą funkcjonnalność Google Inbox.

Nowe Kalendarze

Integracja z Sunrise Calendar, po wykupieniu tego drugiego przez Microsfot, musiała się skończyć śmiercią tragiczną. Tak też się stało, dlatego też od teraz będzie można wykorzystać inne narzędzia do śledzenia dat i terminów, takie jak: Outlook dla iOS i Androida, Cal, Google Kalendarz czy Kin (więcej info).

sunrise_sunset

12 botów

bots_feature

W ramach Trello macie możliwośc skorzystania z 12 botów, podzielonych na kilka kategorii. Znajdziecie tam te, które mają służyć komunikacji (np. Slackbot), te które przeją role osobistego asystenta, zwiększające produktywność czy nawet te związane developmentem (więcej). Ja miałem okazje korzystać ze Slackbota, ale szczerze mówiąc nie potrafie wykorzystać jego potencjału. Wynika to z faktu, że nie do końca widze miejsca, w których realnie mógłby mi pomóc.

Wieści z Rozładowani.pl