Trello dostępne offline, czyli słowem o 4 nowych funkcjach

Opublikowano 10.02.2017 10:26 Aktualizacja: 13.06.2020 14:38 -


Gdybym został zapytan o swoje ulubione narzędzia do pracy, to nie miałbym problemów z ich wskazaniem. W puli z pewnością znalazło by się Trello, które cholernie funkcjonalne, pozwala naprawdę na jeszcze więcej. W chwili obecnej skonfigurowanych mam 7 boardów i każda z nich działa w zasadzie w inny sposób. Twórcy także nie próżnują i dostarczają, kolejne świetne funkcje, jeszcze bardziej zwiększając atrakcyjność swojego narzędzia. Cóż nowego tym razem?

Trello Offline

trello offline sync tiny

Jedziesz sobie popularnym Pendolino, nagle znika Twój internet, to chyba żadne zaskoczenie? Sytuacja niestety dość częsta i bardzo irytująca. Jeśli jesteś użytkownikiem trello, to brak sieci nie oznacza braku pracy z tym narzędziem. Jest ono teraz dostępne w wersji mobilnej urządzenia i co ciekawe, pozwala na wiele akcji. W praktyce to oznacza to, że  gdy odzyskasz połączenie z internetem, wszystkie Twoje zmiany zostaną zsynchronizowane z serwerem, bez utraty Twojej pracy.

Skróty klawiszowe

Funkcja Trello, która w tak szerokim zakresie chyba nie do końca jest znana użytkownikom Trello. Gdy patrzę na poniższą infografikę, ze wszystkimi dostępnymi skrótami, to wiem jak wiele nie wiem.

keyboard shortcuts

Integracja z Outlookami

To nowość, która ucieszy z pewnością użytkowników narzędzia Outlook, a właściwie wszystkich narzędzie o tej nazwie (a jest ich kilka). Z poziomu mejla będzie możliwość tworzenia nowych kart, bez konieczności opuszczania klienta pocztowe. Pisałem o tym kilka dni temu:

Użytkownicy Outlooka mają powód do radości, Trello przygotowało dla nich wtyczkę

Synchronizacja w jedną i drugą stronę

To kolejna interesująca nowość. Trello nie dość, że będzie pobierać informacje, ale także będzie je wysyłać. W praktyce to oznacza, że aktualizacja w Trello może nanieść zmiany w zewnętrznym, zintegrowanym narzędziu. Jak na przykład integracja z JIRA:

Trello JIRA Sync

Dynamika zmian i pojawiających się nowośći jest naprawdę godna pochwały. Mam nadzieję, żę tak pozostanie, również w objęciach Atlassiana, który Trello kupił za kosmiczne pieniądze.

Wieści z Rozładowani.pl