Treehouse - interaktywna platforma do nauki HTML

Treehouse - interaktywna platforma do nauki HTML

Opublikowano 8.11.2011 9:40 -


Każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z nauką HTMLa. Jedni mieli trochę szczęścia i zdobyli swoją wiedzę podczas kółkek informatycznych w szkole średniej, lata świetlne temu ;-) a inni z pewnością do tych celów korzystali z kursów dostępnych online.

Aktualne możliwości wykorzystania internetu, porównując je z okresem z przed 10 lat to przepaść technologiczna. Nic dziwnego więc, że powstają co raz bardziej doskonałe narzędzia dla użytkowników.

Dziś o bardzo atrakcyjnym kursie, przygotowanym przez serwis Treehouse. Jest to platforma za pomocą której zdobędziemy wiedzę z zakresu tworzenia designu serwisów jak ich programowania. Całość za pomocą video tutoriali, w których nasz trener w jasny i rzeczowy sposób wyjaśni nam jak to wszystko działa.

Interfejs serwisu Treehouse.

Co ciekawe, w trakcie trwania kursów można zdobywać odznaki, jeśli tylko pomyślnie rozwiążemy quizy - weryfikujące naszą wiedzę . Niestety, narzędzie jest dostępne tylko w języku angielskim ale w naszych czasach to już chyba nie problem. Kolejna wada serwisu, to tylko część kursów jest dostępna bezpłatnie - natomiast do bazy 450 materiałów wideo, trzeba będzie zapłacić za pomocą dwóch planów hostingowych za kolejno 49$ lub 25$.

Serwis oferuje także możliwość wykupienia abonamentu przez firmy dla swoich pracowników, których pragną przeszkolić. Lista klientów prezentuje się znakomicie (BBC, Citrix, Sprint). Może to dobry pomysł, by przygotować polski odpowiednik?