Treehouse - interaktywna platforma do nauki HTML

Treehouse – interaktywna platforma do nauki HTML

Opublikowano 8.11.2011 9:40 -


Każdy z nas kiedyś zaczynał swoją przygodę z nauką HTMLa. Jedni mieli trochę szczęścia i zdobyli swoją wiedzę podczas kółkek informatycznych w szkole średniej, lata świetlne temu ;-) a inni z pewnością do tych celów korzystali z kursów dostępnych online.

Aktualne możliwości wykorzystania internetu, porównując je z okresem z przed 10 lat to przepaść technologiczna. Nic dziwnego więc, że powstają co raz bardziej doskonałe narzędzia dla użytkowników.

Dziś o bardzo atrakcyjnym kursie, przygotowanym przez serwis Treehouse. Jest to platforma za pomocą której zdobędziemy wiedzę z zakresu tworzenia designu serwisów jak ich programowania. Całość za pomocą video tutoriali, w których nasz trener w jasny i rzeczowy sposób wyjaśni nam jak to wszystko działa.

Interfejs serwisu Treehouse.

Co ciekawe, w trakcie trwania kursów można zdobywać odznaki, jeśli tylko pomyślnie rozwiążemy quizy – weryfikujące naszą wiedzę . Niestety, narzędzie jest dostępne tylko w języku angielskim ale w naszych czasach to już chyba nie problem. Kolejna wada serwisu, to tylko część kursów jest dostępna bezpłatnie – natomiast do bazy 450 materiałów wideo, trzeba będzie zapłacić za pomocą dwóch planów hostingowych za kolejno 49$ lub 25$.

Serwis oferuje także możliwość wykupienia abonamentu przez firmy dla swoich pracowników, których pragną przeszkolić. Lista klientów prezentuje się znakomicie (BBC, Citrix, Sprint). Może to dobry pomysł, by przygotować polski odpowiednik?

Wieści z Rozładowani.pl