Travis Scott dał koncert w "Fortnite". Astronomical zobaczyło ponad 12 mln graczy

Opublikowano 30.04.2020 8:02 -


Specjalne wydarzenie zatytułowane "Astronomical" pobiło rekord popularności wśród tytułów battle royale. Gracze mogli wziąć udział w nietypowym, wirtualnym koncercie rapera Travisa Scotta.

Jeszcze dużo wody upłynie w Wiśle zanim znów będziemy mogli wybrać się na jakikolwiek koncert czy festiwal muzyczny. Pewnym wyjściem może się jednak okazać... granie w gry multiplayer!

Twórcy sieciowego battle royale - Epic Games - we współpracy z raperem Travisem Scottem na weekend 23 - 25 kwietnia przygotowali specjalne wydarzenie. Gracze mogli zobaczyć i posłuchać gigantycznego awatara amerykańskiego wykonawcy rapującego swoje najpopularniejsze utwory. Realistyczne animacje połączono z surrealistycznymi projekcjami, które często są motywem przewodnim teledysków rapera.

Epic podało, że już w piątek gracze pobili rekord popularności dla całego gatunku battle royale. W pewnym momencie na serwerach było aż 12,3 miliona indywidualnych graczy! Poprzedni rekord również należy do "Fortnite" - podczas koncertu DJ-a Marshmello zebrało się 10,7 miliona odwiedzających grę.

Występ Travisa Scotta można było obejrzeć w 5 zaplanowanych terminach. Gracze na 30 minut przed wydarzeniem musieli ustawiać się w wirtualnych kolejkach. Sam koncert trwał ok. 15 minut, podczas których zaprezentowano 5 utworów, w tym jeden premierowy. Awatarowi rapera poruszającego się po wyspie w grze towarzyszyły wyjątkowe animacje. Z okazji koncertu można było zdobyć także wyjątkowe skórki i inne gadżety do wykorzystania w "Fortnite".

Travis Scott słynie z nieszablonowego podejścia do sztuki. Na swoim koncie ma nie tylko wyjątkowe teledyski i setki milionów wyświetleń na YouTube, ale także organizację własnego festiwalu muzycznego "Astroworld" czy też zaprojektowanie limitowanych sneakersów dla Nike/Air Jordan.

Wieści z Rozładowani.pl