Kto grał w „Life is Strange”, ten szybko odnajdzie się w świecie „Tell Me Why”. Mamy tu bowiem do czynienia z bardzo podobnym typem rozgrywki, który jest gdzieś pomiędzy przygodówką point and click a wirtualnym filmem w stylu „Heavy Rain”.

Fabuła rzuca gracza w kolejne niewielkie poziomy, które są na tyle otwarte, aby można było w miarę swobodnie się po nich poruszać, ale z drugiej strony tak ograniczone, aby kierować naszą uwagę na konkretne przedmioty, osoby czy widoki.

Podobnie jak w „Life is Strange”, nie ma się co spodziewać tutaj zawrotnej akcji, nie trzeba mieć też absolutnie żadnych umiejętności zręcznościowych. „Tell Me Why” to gra ze spokojnym tempem, skupiona przede wszystkim na opowiadaniu historii. A ta po pierwszych godzinach zapowiada się na naprawdę wyjątkową. Bohaterami gry jest rodzeństwo, które po latach wraca do swojego rodzinnego domu, aby raz na zawsze rozprawić się ze swoją przeszłością pełną pięknych i trudnych momentów. Już ta oś fabularna (podsycona wątkiem kryminalnym) wciąga od samego początku.

TellMeWhy Image 13 1920x1080 1

Tak samo ciekawa, a może nawet jeszcze bardziej, jest historia jednego z bohaterów, który jest osobą transpłciową. To wątek, który z wiadomych względów szczególnie w naszym kraju, może odbić się szerokim echem. Jeśli chodzi zaś o samo „Tell Me Why” to jest doskonały przykład na to, że takie tematy można poruszać w dziełach kultury i nie musi być to żaden „manifest” czy „ideologia”, a po prostu interesująca historia dopełniająca całą fabułę.

Sam, po pierwszych kilku godzinach rozgrywki, nie mogę się doczekać rozwinięcia tej historii oraz spędzenia więcej czasu i poznania lepiej jej bohaterów.

TellMeWhy Image 15 1920x1080 1

Recenzja Tell Me Why już jest na DailyWeb.


Posłuchaj nas!