Twórcy mogliby się chwalić swoimi umiejętnościami na żywo. Będą mogli pokazywać to, jak pracują, rysując i tworząc grafiki i obrazy. Wszystko ma się odbywać bezpośrednio z Creative Cloud. Firma podzieliła się nowinką podczas imprezy MAX na początku tygodnia.

Podczas wydarzenia pojawiło się sporo nowych rzeczy, m.in. nowe narzędzie Adobe, które potrafi wykrywać przerobione w Photoshopie zdjęcie. Pisałem o tym w osobnym tekście. Funkcja przesyłania strumieniowego została dostarczona już jako wersja beta w Adobe Fresco. Jest to aplikacja dedykowana na iPady. W skrócie – apka pozwala malować, wykorzystując do tego Apple Pencil.

Sporo na ten temat powiedział dyrektor ds. produktu Adobe – Scott Belsky. W wypowiedzi dla The Verge mówi on:

„Gdy zobaczysz transmisję na żywo kogoś korzystającego z naszych produktów, chcesz wiedzieć, z jakiego narzędzia on korzysta, kiedy włącza to narzędzie, a kiedy je zmienia”.

Według niego oglądający transmisję na Twitchu będą mogli dowiedzieć się o wiele więcej niż z gotowych szkoleń. Na żywo można zobaczyć coś innego. Adobe już ma w swojej ofercie podobne rozwiązanie – Adobe Live. Pozwala ono jednak na transmisję jedynie w Behance i YouTube. Teraz funkcja zostanie dostarczona wszystkim artystom.

Zobacz także Jaki edytor zdjęć wybrać? Oto lista płatnych i darmowych

Na razie nie wiadomo, kiedy narzędzie zostanie wprowadzone, ale powinno to się odbyć w ciągu najbliższych kilku tygodni.

źródło: thenextweb.com