Trailer„The Nun” już jest!

Trailer„The Nun” już jest!

Opublikowano 14.06.2018 10:59 -


Kilkadziesiąt godzin temu do sieci trafił zwiastun „The Nun”, horroru z cyklu, w którego skład wchodzą takie hity grozy, jak „Anabelle” czy „The Conjuring” (pol. „Obecność”). Historia kolejnej odsłony serii skupiała będzie się w całości – jak sugeruje tytuł – wokół tajemniczej, mrocznej zakonnicy, dotąd zajmującej różne pozycje w uniwersum (od głównego antagonisty do swoistego „smaczku”).

Jak „The Nun” połączona jest z „Annabelle” i „The Conjuring”? Żeby odpowiedzieć na to pytanie warto najpierw uporządkować sobie chronologicznie akcję filmów. „Annabelle: Narodziny zła”, prequel do „Annabelle”, rozgrywa się między 1943 a 1955 rokiem (niemal 20 lat przed tym, jak lalkę po raz pierwszy spotykają Warrenowi). Małżeństwo, doświadczone tragedią utraty dziecka, przygarnia pod swój dach podopiecznych likwidowanego sierocińca. Dziećmi opiekuje się młoda zakonnica. W jednej ze scen przygląda się fotografii ze swoich nauk, na którym znajduje się grupa religijnych służebnic. Widać na niej również niepokojące cameo – Valaka, czyli właśnie znaną z „The Conjuring” zakonnicę. W „The Conjuring 2” Warrenowie walczą już z zakonnicą w zasadzie bezpośrednio, po tym jak w sprawę angażuje ich brytyjska rodzina, zmagająca się z nawiedzeniem. Jeżeli wierzyć zapewnieniom płynącym z ekranu, jest to najtrudniejsza sprawa demonologów w ich życiu.

Już teraz zapowiada się, że „The Nun” ma być najmroczniejszym rozdziałem w świecie „The Conjuring”. Zresztą zerknijcie na zwiastun:

Akcja spin-offa rozgrywa się przed akcją zasadniczych przedstawicieli horrowego cyklu. Zmienił się też setting historii, która w „The Nun” osadzona jest w Rumunii. To właśnie tam, w pewnym mrocznym klasztorze zakonnica popełnia samobójstwo. Watykan wysyła swoich przedstawicieli – księdza z własnymi demonami oraz młodziutką, niedoświadczoną zakonnicę – by zbadali sprawę. Okazuje się, że na tak gęsto spowitą mrokiem i siłami nadprzyrodzonymi historię nikt, nawet sługi boskie, nie jest gotowy.

W filmie występują: Demian Bichir, Taissa Farmiga, Jonas Bloquet, Charlotte Hope, Ingrid Bisu i znana już widzom Bonnie Aarons (tytułowa zakonnica). Za reżyserię odpowiada Corin Hardy, scenariusz przygotował Gary Dauberman (przy wsparciu Jamesa Wana).

Premiera filmu w Polsce zaplanowana jest na 7 września 2018 roku.

Wieści z Rozładowani.pl