Touch ID to funkcja, przez którą nadal nie zmieniłem swojego wysłużonego iPhone 7 Plus. Miałem kilka podejść do kupna nowszego smartfona od Apple, ale ciągle nie jestem przekonany do Face ID mimo, że taki sposób odblokowania już zdołał się zadomowić na rynku. Tuż przed premierą iPhone 12 byłem gotów spróbować, kupić właśnie ten model i przestawić się na Face ID, ale nie wyszło. Mimo ponad 4 lat, jakie ma moje urządzenie, jest w świetnym stanie wizualnym, a i pod względem wydajności niczego mu nie brakuje. Teraz za to zainteresowałem się iPhone 13. Pojawia się bowiem coraz więcej plotek, że może do niego wrócić Touch ID.

Apple watchOS 7.3 już do pobrania: nowe tarcze i poprawki

Touch ID wróci do iPhone?

O możliwości pojawienia się w nowej formie Touch ID w kolejnym iPhone jest od jakiegoś czasu głośno. Ja bym nie miał nic przeciwko, bez względu na to, w jakiej formie by to było – chociaż wbudowany czytnik linii papilarnych w przycisku włącznika na bocznej krawędzi Xiaomi Mi 10T Pro 5G bardzo mi przypadł do gustu. Wracając jednak do iPhone 13, serwis MacRumors wskazuje, że Touch ID jest bardzo możliwą opcją, która ma wrócić. Podstawą takich twierdzeń jest powołanie na wypowiedź Joanny Stern dla The Wall Street Journal. Twierdzi ona, że w nowym modelu iPhone specjalne czujniki mają być umieszczone pod wyświetlaczem. Znamy takie rozwiązania ze smartfonów z Androidem. Stern podaje, że mają to być czujniki optyczne. Z kolei inne doniesienia mówiły o ultradźwiękowych. MacRumors zauważa jedną bardzo ważną rzecz – Apple może zdecydować się na implementację rozwiązania hybrydowego, które byłoby bardziej niezawodne niż jedna z wyżej wymienionych opcji.

Kompaktowe telefony – Apple mówi „nie”, a Sony „jak najbardziej”

Brakuje Wam Touch ID?

Nie mniej jednak, gdyby Apple zdecydowało się na powrót Touch ID, to ja będę kibicować. Jestem bardzo przyzwyczajony do tego rozwiązania, że jest to jeden z powodów wpływających na moje przyszłe decyzje zakupowe. Co Wy o tym myślicie? Brakuje Wam Touch ID w nowszych modelach iPhone’ów?

Źródło: MacRumors