Top 5 edytorów PDF dla Maca w 2018 roku

Top 5 edytorów PDF dla Maca w 2018 roku

Opublikowano 19.06.2018 12:22 Aktualizacja: 21.06.2018 12:16 - Akcja Partnerska


Dokumenty PDF są tymi, które wyświetlane są w ten sam sposób bez względu, na to jakiego urządzenia używasz. Nie polegają one na oprogramowaniu, które może nie być preinstalowane na twoim urządzeniu, więc może je odczytywać każdy. To świetny sposób, by zaoszczędzić na drukowaniu i papierze. W razie potrzeby można je też edytować.

Z którego z programów do edycji plików PDF korzystasz? Przy tak wielkim wyborze, nie obwiniamy Cię za trudność w zdecydowaniu się, którego użyć. Zebraliśmy pięć najlepszych, aby łatwiej było podjąć decyzję.

nie zobaczysz więcej tej reklamy jeśli do nas wrócisz :-)

PDFelement 6 dla Maca od PDFelement

PDFElement 6 na Maca od PDFelement skupia się na rozwiązaniach dla dokumentów PDF. Program zawiera wiele przydatnych funkcji, które łączą edycję, tworzenie, konwersję, adnotacje, ochronę hasłem czy podpisy. Ma przejrzysty i łatwy w nawigacji interfejs, w szczególności fani Worda będą się tu czuć jak w domu, nie powinni mieć też zbyt wielu problemów w wybieraniu i poznawaniu funkcji.

Możesz stworzyć plik PDF od nowa i edytować go tak, jakby był dokumentem Worda, możesz też załadować już utworzony dokument PDF, w prosty sposób za pomocą kliknięcia przycisku „edytuj”. Możesz także wczytać pliki Worda, Excela i PowerPointa, więc nie musisz się ograniczać tylko do plików PDF. Możesz też wypróbować wersję PDFelement 6 dla iOS, jest całkowicie bezpłatna.

A tak prezentuje się interface użytkownika programu PDFelement:

Strona główna zapewnia szybki dostęp do różnych funkcji PDFement, wszystko jest jasno rozmieszczone i łatwe do znalezienia.

PDFelement 6 zapewnia prosty interfejs do przeglądania dokumentów z łatwymi do znalezienia narzędziami.

W trybie edycji PDFelement pozwala na zmianę tekstu i obrazów, a także łatwe zachowanie oryginalnego układu dokumentu za pomocą funkcji edycji linii i akapitu.

Ekran organizacji stron pozwala przenosić strony w obrębie dokumentu, dodawać nowe strony lub nawet usuwać te, których już dłużej nie potrzebujesz.

PDFelement zapewnia również bogatą funkcjonalność adnotacji jak wyróżnianie obszarów tekstu, przekreślanie lub zakreślanie ciekawych fragmentów i rysowanie na nich.

Jeśli tworzony przez Ciebie dokument ma duże znaczenie, możesz zabezpieczyć dostęp na niego hasłem, aby upewnić się, że nie plik nie będzie dostępny dla każdego. Możesz ustanowić oddzielne hasła, aby umożliwić innym przeglądanie i edycję dokumentu PDF.

PDFelement zapewnia bogactwo formatów, do których można konwertować dokument, takich jak Microsoft Office, Pages, ePub i wiele innych. Dokumenty można nawet konwertować do takich, które łatwo udostępnić w sieciach społecznościowych.

Zalety:

 • Edycja sprawia wrażenie pracy w MS Office.
 • Potężne możliwości konwersji PDF.
 • Przejrzysty interfejs.
 • Szeroka kompatybilność. Łatwy w użyciu.

Wady:

 • Szczegóły interfejsu wymagają dalszej optymalizacji

Cena: 59.95 Dolarów (około 220 zł, jednorazowo)

Tutaj możesz pobrać PDFelement 6 dla Maca.

PDFelement 6 PRO dla Maca

PDFelement oferuje również bardziej zaawansowaną wersję swojego oprogramowania do edycji PDF o nazwie PDFelement 6 Pro dla komputerów Mac. Wymaga dopłacenia 150 złotych w porównaniu do standardowej wersji, kosztując przy tym 370 zł, wprowadza jednak szereg dodatkowych funkcji.

PDFelement 6 Pro ma te same podstawowe funkcje co standardowa wersja, np. edytowanie tekstu i dodawanie obrazów. Dodatkowe funkcje obejmują jednak możliwość przekształcania formularzy, które nie nadają się do wypełnienia, z programów Word, Excel lub innych aplikacji biurowych do postaci wypełnialnych formularzy PDF. Wszystko to za sprawą jednego przycisku. Wersja Pro może też być używana do tworzenia plików PDF ze wszystkich rodzajów plików, w tym plików tekstowych .rft i .txt.

Inną funkcją, która jest dostępna tylko w wersji Pro PDFelement 6, jest możliwość tworzenia i edycji plików PDF z zeskanowanych dokumentów. Jeśli prowadzisz biznes i chcesz uzyskać oprogramowanie dla całej firmy, Wondershare może zaoferować wersję Pro ze zniżką uwzględniającą ilości licencji.

Wersja PRO, PDFelement dodaje funkcję „redaguj”, która pozwala usuwać ukryte informacje, a także tryb zapisywania plików w formacie PDF/A. Przechowywanie pliku PDF/A zapewnia zapamiętanie oryginalnego formatowania, nawet jeśli dokument był wielokrotnie wyświetlany i edytowany. Jest to szczególnie przydatne w branży prawniczej.

PDFelement 6 Pro zapewnia funkcje tworzenia pól formularzy i modyfikowania ich właściwości, ze wsparciem dla automatycznego rozpoznawania pól formularzy i masowego wyodrębniania danych. Wszystko to pomaga poprawić szybkość przetwarzania danych.

Zalety:

 • Masowa ekstrakcja danych.
 • Wyodrębnianie niestandardowych znaczników danych PDF.
 • Dokładne rozpoznawanie zeskanowanych dokumentów OCR

Cena:  99.95 dolarów (około 370 zł, jednorazowo)

Tutaj możesz pobrać PDFelement 6 PRO dla Maca.

Adobe Acrobat DC

Adobe to firma odpowiedzialna za wiele profesjonalnych narzędzi pracy, a nawet wynalezienie formatu PDF, ma swój własny program do edycji o nazwie Acrobat DC.

DC to skrót od Document Cloud, co oznacza, że możesz zapisywać swoje pliki w chmurze. Dzięki temu zabierzesz je gdziekolwiek chcesz a inni mogą uzyskać do nich dostęp, aby je współtworzyć. Acrobat DC to usługa oparta na subskrypcji, której ceny zaczynają się od 15.98 euro miesięcznie (około 69 zł). Jednak ta opcja jest przeznaczona tylko dla systemu Windows, wersja dostępna dla komputerów Mac (Acrobat Pro DC) kosztuje 18.44 euro miesięcznie (prawie 80 zł).

Każda z wersji programu Acrobat zawiera Adobe Scan, aplikację mobilną, która umożliwia skanowanie dowolnego dokumentu za pomocą aparatu w smartfonie i konwertowanie go do formatu PDF. Narzędzie do porównywania plików pozwala wyświetlać dwie wersje tego samego pliku PDF obok siebie, aby łatwiej zauważyć różnice.

Adobe Acrobat DC oferuje także funkcję e-podpisów na ponad miliardzie urządzeń, więc jeśli masz plik PDF, który wymaga podpisu, Acrobat DC będzie w stanie Ci pomóc. 12-miesięcza opłata subskrypcyjna Adobe Acrobat kosztuje o ponad 720 zł więcej niż standardowa wersja PDFelement 6 na Maca i nie oferuje przy tym zbyt wielu ekskluzywnych funkcji.

Główny interfejs programu Acrobat zawiera jasno zdefiniowane lewe, środkowe i prawe kolumny, które pomagają uczynić przetwarzanie PDF szybszym i łatwiejszym.

W trybie edycji możesz szybko zmienić tekst i obrazy, a jeśli jest to zeskanowany dokument, mechanizm OCR automatycznie go wykryje i przekształci w edytowalny dokument. Możesz także dodać znaki wodne, nagłówki i stopki oraz zmienić tło dokumentu podczas edycji.

Możesz dodawać komentarze do tekstu w Acrobat DC, ale ustawienia właściwości są dobrze ukryte i trudne do znalezienia (wybierz dodany komentarz > prawy przycisk myszy > właściwości).

Dzięki Adobe Acrobat możesz wywołać szeroki zakres pól, aby szybko tworzyć interaktywne formularze.

Zalety:

 • W pełni funkcjonalny, stabilny produkt.
 • Funkcja szybkiego porównywania dokumentów.
 • Automatyczne rozpoznawanie pól.
 • Twórz PDFy kompatybilne z Office.
 • Wysoka kompatybilność i profesjonalizm.

Wady:

 • Niektóre funkcje są głęboko ukryte.
 • Kosztowny.
 • Opasłe funkcje.

Cena: 18.44 euro miesięcznie (około 80 zł)

Tutaj możesz pobrać Adobe Acrobat Reader DC.

PDF Expert

PDF Expert to jedna z najlepszych aplikacji firmy Readdle, była liderem w przetwarzaniu plików PDF na iOS. Wersję na Maca wprowadzono w 2015 roku, uzyskała ona wiele świetnych recenzji i rekomendacji od redaktorów Apple App Store.

Aplikacja wymaga jednorazowej opłaty w wysokości 279,99 zł, ale dzięki niej można zmienić ustawienia czytania dokumentu PDF i dać odpocząć oczom wybierając filtr dzienny, nocny lub sepia.

Łatwo też jest wyszukiwać dokumenty i korzystać z nich za pomocą wszechstronnego narzędzia wyszukiwania, możesz też komentować dokumenty. Jeśli zdarza Ci się edytować pliki na iPadzie Pro, możesz nawet użyć do tego Apple Pencil.

Podczas edycji tekstu na Macu, PDF Expert automatycznie wykrywa czcionkę, rozmiar i krycie, dzięki czemu można łatwo zamienić dowolny tekst. Podobnie jak wiele innych edytorów, można go użyć do cyfrowego podpisywania dokumentów. Edytowane pliki PDF można przesyłać do wszystkich dysków w chmurze, takich jak Dropbox i Google Drive, gdzie inni użytkownicy mogą uzyskać dostęp i pracować na nich.

PDF Expert ma znacznie bardziej stylowy interfejs niż pozostałe edytory z tej listy, co pomaga wyróżnić się na tle konkurencji.

Z PDF Expert możesz dodawać komentarze i adnotacje do dokumentu.

Ekran układu strony wyraźnie pokazuje kolejność stron w pliku PDF. Z tego miejsca możesz dostosować kolejność, dodawać nowe strony lub usuwać niechciane.

PDF Expert oferuje proste funkcje edycji tekstu i obrazów, a także ma przydatną funkcję, która pozwala Ci usuwać ukryte informacje.

Zalety:

 • Łatwy w użyciu z dobrym interfejsem użytkownika.
 • Funkcja szybkiej organizacji strony.
 • Płynna adnotacja podczas dodawania i edytowania.
 • Proste funkcje edycji tekstu i obrazu.
 • Spłaszczanie PDF

Wady:

 • Kilka modułów funkcjonalnych.
 • Kompatybilność plików PDF mogłaby być lepsza.

Cena: 279.99 zł (App Store)

Tutaj możesz pobrać PDF Expert

Preview

Preview to preinstalowane narzędzie dostarczane z każdym komputerem Apple Mac. Choć służy przede wszystkim do przeglądania obrazów, może być również używany do przeglądania i edycji plików PDF.

Liczba funkcji nie jest tak ogromna, jak w przypadku innych edytorów na tej liście, ale można tej aplikacji użyć do podkreślania tekstu, dodawania różnych kształtów i notatek. Możesz również dodać podpis cyfrowy za pomocą podłączonego trackpada lub podpisując się na kartce i umieszczając ją przed kamerą Maca.

Zalety:

 • Preinstalowany, bezpłatny.
 • Obsługa wielu formatów plików.
 • Funkcja szybkiego komentowania i adnotacji.
 • Funkcja szybkiego przeciągania i upuszczania miniatur.
 • Szybkie rozpoznawanie podpisów poprzez aparat

Wady:

 • Słaba kompatybilność plików PDF.
 • Brak edytora treści.

Artykuł stworzony przy współpracy z marką Wondershare.

Wieści z Rozładowani.pl