Księgarnia Ebookpoint obchodzi właśnie swoje 12 urodziny. Z tej okazji przeceniono ponad 60 tysięcy tytułów. Ja wybrałem z tej listy pięć najciekawszych, które Wam polecam.

Ebookpoint to należąca do Helion SA księgarnia internetowa, w której znajdziesz tysiące ebooków PDF, ePUBi, MOBI, audiobooków MP3, książek oraz kursów wideo. Wśród około 100 tysięcy tytułów czekają bestsellery topowych polskich wydawców, takich jak Rebis, Agora, Helion, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Czarne, Marginesy czy Albatros.

//dzisiaj na dailyweb

Księgarnia przygotowuje właśnie masę atrakcji z okazji swoich 12 urodzin. W dniach 3-5 listopada 2023 na wszystkich wielbicieli literatury czeka nie lada atrakcja. Niemal 60 tysięcy tytułów ebooków, audiobooków, książek oraz kursów video zostanie przecenionych. Rabaty sięgną nawet  98%, a ceny wystartują już od 6,90zł. Poza tym firma rozda darmowe ebooki i zorganizuje konkurs we współpracy z marką Pocketbook, w którym można wygrać między innymi czytniki.

Top 5 ebooków na urodziny ebookpoint

Podczas tegorocznej promocji znajdziemy ponad 60 tysięcy tytułów z obniżoną ceną. Ja spośród nich wybrałem pięć, moim zdaniem bardzo ciekawych, niekoniecznie bezpośrednio związanych z designem czy nowymi technologiami.

Feliks Kurp – Sztuczna inteligencja od podstaw

szinopSztuczna Inteligencja to ostatnio bardzo modny temat. Warto więc sięgnąć po książkę Feliksa Kurpa, by go zgłębić. W opisie książki możemy przeczytać, że Sztuczna inteligencja od podstaw to pozycja, która począwszy od opisu klasycznych metod SI, takich jak algorytm genetyczny, algorytm mrówkowy, systemy ekspertowe czy sztuczne życie, zapoznaje Czytelnika z najbardziej zaawansowanymi modelami opartymi na sztucznych sieciach neuronowych.

Russell A. Poldrack – Nauka czytania w myślach. Co neuroobrazowanie może powiedzieć o naszych umysłach?

e 2c18

Łódzki raper, O.S.T.R., w kawałku Kraina karłów nawinął: „jak uczysz swe dzieci czytać, radzę Ci naucz je czytać w myślach”. Coś, co jeszcze niedawno mogło uchodzić za zgrabną grę słów lub popis grafomanii, jest teraz prawdziwsze niż kiedykolwiek. Czytanie w myślach od dawna fascynowało autorów powieści science-fiction, a dzięki rozwojowi technik obrazowania aktywności mózgu, staje się teraz rzeczywistością. Światowej sławy neuronaukowiec, Russell A. Poldrack przygląda się początkom technik neuroobrazowania, ich rozwojowi oraz najnowszym odkryciom naukowym, które nie byłyby możliwe bez skanerów mózgu.  

Kamil Iwanicki – Familoki. Śląskie mikrokosmosy. Opowieści o mieszkańcach ceglanych domów

familo Ostatnio stałem się fanem dobrego reportażu, więc z ciekawością zerkam na książkę Kamila Iwanickiego, zwłaszcza, że Nikiszowiec fascynuje mnie także architektonicznie. Familoki. Jeden z symboli Górnego Śląska, wrośnięte w jego krajobraz na równi z kopalnianymi szybami, hałdami i kominami. Poza Śląskiem kojarzone głównie z filmami Kazimierza Kutza, Lecha Majewskiego czy malarstwem Grupy Janowskiej. I ewentualnie z coraz popularniejszą zabytkową dzielnicą Katowic ― Nikiszowcem, który w 2011 roku został wpisany na polską listę pomników historii. 

Nick Trenton – Overthinking, czyli gdy myślisz za dużo. 23 techniki pokonywania paraliżu analitycznego i skupiania się na teraźniejszości

overthOverthinking, czyli paraliż analityczny, to zdecydowanie zjawisko, z którym radzę sobie słabo. Polecam Wam ten tytuł. Tak po prawdzie mówiąc, sam zamierzam po niego sięgnąć. A to kilka słów o książce ze strony wydawcy: znajdziesz tutaj ponad dwadzieścia skutecznych i szczegółowo opisanych technik, dzięki którym rozpoznasz, co w Twoim przypadku stanowi wyzwalacz negatywnych myśli. Dowiesz się także, w jaki sposób stopniowo zmienić swoje nawyki umysłowe, ale przede wszystkim nauczysz się technik szybkiego oczyszczania umysłu, przezwyciężania ataków stresu oraz relaksacji i skupiania się na działaniu.

Deyan Sudjic – B jak Bauhaus. Alfabet współczesności

e 1uytNa koniec tytuł, który mam na półce w wersji drukowanej, ale polecam z całego serduszka nie tylko designerom, lecz przede wszystkim nie-designerom. Tytuł przewrotny, bo autor, wybitny brytyjski krytyk dizajnu, nie tylko o Bauhausie pisze: A jak autentyk, B jak Bauhaus, C jak cztery kółka i tak aż do końca alfabetu. To subiektywny, wycinkowy, ale jednocześnie fascynujący portret przedmiotów z których powstał (i nadal powstaje!) nowoczesny świat.

Darmowy ebook od ebookpoint

Na czas trwania akcji na czytelników czeka również niespodzianka – można zdobyć ebooka zupełnie za darmo. Można go odebrać na stronie promocji. W tym roku do wyboru mamy:

Konkurs ebookpoint we współpracy z marką Pocketbook

Dwunaste urodziny ebookpoint to także wyjątkowy, czytelniczy konkurs na kolaż. Może być on stworzony z różnorodnych elementów (od zdjęć, cytatów, po ilustracje ręczne). Ważne jest jednak, aby oddawał to, co czytelnikom jest najbliższe i najważniejsze oraz nawiązywał do 12-tych urodzin księgarni.

Konkurs ebookpoint

Na trójkę zwycięzców czekają:

1 miejsce: Czytnik PocketBook Era + etui + bon o wartości 300 zł do księgarni ebookpoint.pl
2 miejsce: Czytnik PocketBook Verse Pro + etui + bon o wartości 200 zł do księgarni ebookpoint.pl
3 miejsce: Czytnik PocketBook Verse + etui + bon o wartości 100 zł do księgarni ebookpoint.pl

Dwunaste urodziny Ebookpoint to dobra okazja, by powiększyć swoją biblioteczkę w super promocji, przypominam, obejmującej ponad 60 tysięcy tytułów. Na tych kreatywniejszych czeka konkurs, w którym do wygrania są czytniki PocketBook z etui i bonami do księgarni. Każdy może także pobrać darmowy ebook od Ebookpoint, do czego serdecznie zachęcam. Szał zabawy czas zacząć – warto się pospieszyć, bo rabaty czekają tylko przez 72h!