Muszę przyznać, że poza dostępnością ulubionych publikacji w jednym miejscu, czytniki e-booków są super wygodne. Te, które polecam świetnie sprawdzają się praktycznie w każdej sytuacji. Ciekawi? No to zaczynamy!

Kindle Paperwhite 4

c1

Nie bez powodu ten akurat model czytnika od Amazona dumnie dzierży pierwsze miejsce na liście. Poznałam go jakiś czas temu i trudno mi się z nim rozstać… nawet w wannie. Kindle Paperwhite 4 jest wodoszczelny, a ochrona klasy IPX8 pozwala na zanurzenie nawet do godziny, na dwóch metrach głębokości. Możliwość pogrubienia czcionki, doskonale spisująca się szybkość działania oraz zwiększona dwukrotnie pamięć wewnętrzna to niuanse, które sprawiają, że Kindle Paperwhite 4 jest wymarzonym kompanem na jesienne dłuższe wieczory… i nie tylko. 

  • 6” ekran dotykowy z podświetleniem o rozdzielczości 1448 x 1072 pikseli
  • Obsługiwane formaty plików: .azw, .doc, .docx, .html, .mobi, .pdf, .prc, .txt
  • Wbudowana pamięć: 8 GB

PocketBook Touch Lux 4

c2

Marka PocketBook od kilku już ładnych lat cieszy się uznaniem klientów. W sumie nie ma w tym nic dziwnego. Minimalistyczny design i spore możliwości, jakie gwarantuje firma to argument, dzięki któremu i Wy go pokochacie. 6-calowy ekran o zagęszczeniu pikseli 212 dpi, został wyposażony w technologię FilmTouch, dzięki czemu jeszcze szybciej i sprawniej reaguje na dotyk palca. To, co mi bardzo odpowiada to funkcjonalność biblioteki. PocketBook Touch Lux 4 umożliwia wyszukanie konkretnej lektury za pomocą takich kategorii, jak autor, gatunek, kolekcja, ulubione, foldery, formaty, serie i oczywiście tytuł. 

  • 6” ekran dotykowy z podświetleniem o rozdzielczości 1024 x 758 pikseli
  • Obsługiwane formaty plików CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, FB2, HTM, HTML, MOBI, PDF, PRC, RTF, TCR , TXT
  • Wbudowana pamięć 8GB

Kindle Oasis 3

c3

Kolejny produkt od Amazona. Szczególnie przypadł mi do gustu ze względu na fajny design i poręczność – Kindle Oasis 3 doskonale leży w dłoni. Solidna aluminiowa obudowa i duży ekran to mix, dzięki któremu czytanie staje się bardzo, bardzo przyjemne. Firma pomyślała nawet o klientach leworęcznych, wyposażając model w akcelerometr. Jedyne, co może stanowić przeszkodę na drodze komfortowego użytkowania to brak menu w języku polskim, ale dla pocieszenia powiem, że wystarczy podstawowa wiedza z zakresu angielskiego, żeby okiełznać ten gadżet.

  • 7” ekran dotykowy z podświetleniem o rozdzielczości 1680 x 1264 px
  • Obsługiwane formaty plików AZW, DOC, DOCX, HTML, MOBI, PDF, PRC, TXT
  • Wbudowana pamięć 32 GB

Wybór najlepszego czytnika nie należy do łatwych, zwłaszcza jeśli myślimy o inwestycji długoterminowej. Warto jednak chwilę zastanowić się nad najbardziej korzystnym rozwiązaniem, bo jak już się przywiążecie to na amen.