Tony Hawk's Pro Skater część 1 i 2 zremasterowana. Ponownie...

Tony Hawk’s Pro Skater część 1 i 2 zremasterowana. Ponownie…

Opublikowano 12.05.2020 20:15 -


We wtorek oficjalnie ogłoszono, że klasyczne gry o deskorolce – “Tony Hawk’s Pro Skater 1” i jej druga część – ukażą się w odświeżonych wersjach na konsole i PC.

Nie ma co ukrywać, popularny “THPS” to absolutna klasyka gier wideo i jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii przełomu XX i XI wieku. Kto na początku lat 2000 miał konsolę lub komputer, ten prawie na pewno zetknął się z wirtualną deskorolką i akrobacjami Tony’ego Hawka oraz jego kolegów.

Tony Hawk Pro Skater 1 i 2 ponownie zremasterowany

Po ogromnym sukcesie pierwszych części, właściciel praw do marki – firma Activision – jeszcze długo próbowała wycisnąć z serii ile się da. Ale żadna gra wspierana wizerunkiem Tony’ego Hawka nie zdobyła takiego uznania graczy i recenzentów na całym świecie jak właśnie dwie pierwsze części “THPS”.

Nic więc dziwnego, że Activision wskrzesza te tytuły. “Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2” ma zawierać wszystkie oryginalne poziomy i skaterów z pierwowzorów, a do tego tricki znane również z dalszych części. W grze usłyszymy także większość piosenek z oryginalnego soundtracku, co do tej pory sporo fanów wskazuje jako jeden z najlepszych elementów pierwszych “THPS”.

Remaster umożliwi także tworzenie swoich skaterów oraz poziomów. Dostępny będzie multiplayer na jednej konsoli oraz rozgrywka sieciowa. Za nową wersję odpowiada Vicarious Visions, studio, które wcześniej zremasterowało pierwsze części “Crash Bandicoot”.

Dużym zmianom naturalnie uległ też silnik graficzny. Już pierwszy trailer pokazuje, że będziemy mieć do czynienia z grafiką na miarę 2020 roku – od oświetlenia, przez tekstury wysokiej rozdzielczości aż po nowe animacje. Całość ma działać płynnie w 4K.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy remaster “Tony Hawk’s Pro Skater”. W 2012 ukazał się “THPS HD”, od którego jednak nowe studio, delikatnie mówiąc, się odcina. Vicarious Visions deklaruje zupełnie inne podejście do swojej pracy (za poprzedni remaster odpowiadała inna firma), chcąc jak najwierniej oddać ducha rozgrywki pierwowzorów. Dobrze wróży to, że w Vicarious zatrudnieni są obecnie byli pracownicy Neversoft – studia, które stworzyło oryginalne gry z serii “THPS”.

Premiera “Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2” zaplanowana jest na 4 września 2020 roku. Gra będzie dostępna na PlayStation 4, Xbox One i PC.

Wieści z Rozładowani.pl