Usuń tego nudesa, czyli smartfon TONE e20 w służbie kontroli parentingowej

Usuń tego nudesa, czyli smartfon TONE e20 w służbie kontroli parentingowej

Opublikowano 24.02.2020 8:56 -


TONE e20, z pozoru niepozorny, budżetowy smartfon, ma dużą szansę stać się hitem forów rodzicielskich. Wszystko za sprawą wbudowanego algorytmu który, samodzielnie wykrywa… nagie selfie w galerii użytkownika.

Dzięki rozwojowi technologii nudesy stały się nieodzownym elementem współczesnego randkowania. Według jednego z badań z 2014 r., przytoczonych przez portal Cnet.com, nieco mniej niż 50% dorosłych Amerykanów choć raz w życiu przesłało swoje nagie zdjęcia innej osobie. To samo źródło wskazuje także na inne badanie, według którego aż 89% kobiet z pokolenia millenialsów przyznała się do robienia sobie takich zdjęć. I być może nie byłoby z tym większego problemu, gdyby nie fakt, że temu trendowi podlegają także osoby małoletnie. Aby temu przeciwdziałać, japońska firma Tone Mobile stworzyła sprzęt, który… uniemożliwia robienia sobie nagich zdjęć.

jak wyglądają statystyki?

Choć sama idea urządzenia może brzmieć jak kiepski żart, problem sextingu jest realny i dotyka coraz większej rzeszy młodych ludzi. Także w Polsce. Z badania „Nastolatki 3.0” przeprowadzonego przez NASK wynika, że aż 42% młodych ludzi w wieku 15-18 lat otrzymało kiedyś nagie zdjęcia, a 13% wysłało własne “nudesy” innej osobie. Odcinając się zupełnie od warstwy moralnej tego zjawiska, warto podkreślić, że jest ono po prostu skrajnie niebezpieczne. Nie trudno wyobrazić sobie szkodliwe konsekwencje w przypadku wycieku takich materiałów.

tone e20

TONE e20 – pierwszy na świecie smartfon blokujący nagie selfie

TONE e20 na pierwszy rzut oka nie różni się od innych budżetowych urządzeń z Androidem. Wyświetlacz HD+ o przekątnej 6.23 cala, czytnik linii papilarnych, potrójna, 13-pixelowa kamera, ot całkiem niezły, choć nie ponadprzeciętny zestaw za 180 dolarów. Tym, co jednak wyróżnia e20 wśród konkurencji to napędzana AI funkcja Smartphone Protection, rozpoznająca i blokująca nagie zdjęcia w telefonie.

Jak to działa? Po uruchomieniu aparatu, algorytm przeanalizuje obraz kamerki. Jeśli zostanie on sklasyfikowany jako nieodpowiedni, przycisk aparatu zostanie zablokowany, a na ekranie pojawi się stosowne ostrzeżenie. Nawet jeśli uda nam się zrobić nagie zdjęcie przed zablokowaniem aparatu, ono samo zostanie zablokowane w naszej galerii. e20 można także połączyć z telefonem rodzica, który otrzyma powiadomienie o każdej próbie zrobienia nagiego zdjęcia.

Urządzenie (na szczęście) dostępne jest jedynie w Japonii. Polskim rodzicom póki co nie pozostaje nic innego, jak zdać się na własne metody wychowawcze.

Wieści z Rozładowani.pl