Do aplikacji Todoist trafia nowa, bardzo ciekawa i przydatna funkcja. Użytkownicy będą mogli sprawdzać oraz dodawać nowe zadania z wykorzystaniem Asystenta Google. 

blog google home 1

Todoist na nowo integruje się z Asystentem Google

Todoist będzie lepiej współpracować z Asystentem Google. Zapowiedziano wdrożenie nowej integracji z tym popularnym asystentem głosowym. Dzięki temu możliwe będzie wykonywanie większej ilości funkcji poprzez komendy głosowe. Todoist wskazuje, że poprzez Asystenta Google użytkownicy będą mogli dowiedzieć się, jakie mają zadania przypisane na konkretny dzień. Wystarczy skorzystanie z komendy „Hey Google, ask Todoist what’s due today?”. Możliwe będzie również dodawanie nowych zadań. Co więcej, Asystent Google zapisze także szczegóły na temat tego zadania, takie jak godzina, priorytet, a także przypisanie do konkretnego naszego projektu. Najnowsza integracja Todoist z Asystentem Google pozwoli na ustawianie przypomnień odnośnie deadline’ów poszczególnych zadań.

blog google home 3

Oznaczanie zakończonych zadań komendami głosowymi

Todoist chwali się, że aktualizacja umożliwi oznaczanie zadań jako zakończonych. Wystarczy powiedzieć do Asystenta „Hey Google, ask Todoist to complete task…”. W tej wypowiedzi musi się znaleźć nazwa zadania, które chcemy sfinalizować. Ponadto możliwe będzie sprawdzanie pozostałych do wykonania zadań w ramach projektu.

blog google home 5

Jak skorzystać?

Taki sposób korzystania z Todoist możliwy będzie po połączeniu naszego konta w aplikacji z Asystentem Google. Można to zrobić za pośrednictwem inteligentnego głośnika, a także aplikacji na systemy Android oraz iOS. Rozwiązanie ma jednak jedną wadę – na chwilę obecną nie działa w innym języku niż angielski.

Źródło: Todoist


Posłuchaj nas!