To się nazywa rozmach - promocja Xiaomi Redmi Note 7 zdjęciami wykonanymi z kosmosu!

To się nazywa rozmach – promocja Xiaomi Redmi Note 7 zdjęciami wykonanymi z kosmosu!

Opublikowano 8.05.2019 10:06 -


Producenci prześcigają się w zaskakujących formach promocji swoich produktów. Zwyczajna reklama w telewizji to przeżytek, zatem Xiaomi wpadło na pomysł wysłania swojego nowego budżetowego telefonu w stratosferę za pomocą balonu. Wszystko to, aby udowodnić, że Redmi Note 7 to telefon nie z tego świata.

Nie tak dawno słyszeliśmy o pomyśle Coca-Cola, aby stworzyć swoją reklamę na orbicie okołoziemskiej. Mielibyśmy ją widzieć z Ziemi. Na szczęście po ogólnym sprzeciwie Coca-Cola wycofała się z tego szalonego pomysłu. Pokazuje to jednak, że tradycyjne formy promocji będą odchodziły do lamusa i poszukuje się nowych pomysłów. Idea Xiaomi nie jest aż tak szalony i nie ingeruje w stan „kosmicznego śmietnika” na naszej orbicie.

Telefon nie z tego świata

Aby udowodnić, że Redmi Note 7 jest nieziemskim urządzeniem, firma dosłownie przetransportowała smartfon poza jej granice. Zespół Xiaomi Europe wysłał smartfon w przestrzeń kosmiczną balonem wodorowym. Maksymalna wysokość, jaką ten osiągnął to 33 375 metrów. Temperatura spada na podobnym pułapie do około -58 °C.

Smartfon podczas tego lotu wykonał zdjęcia Ziemi, a gdy wrócił do bazy, potwierdzono, że nie zrobiło to na nim większego wrażenia. Informację powtórzył dyrektor generalny Xiaomi w poście na chińskiej platformie Weibo. Efekt tego lotu możecie ocenić sami.

Już wcześniej deklarowano wysoką jakość Redmi Note 7. Twierdzono, że materiały oraz proces jego tworzenia nie różni się od tego stosowanego przy produkcji urządzeń topowych, jak Mi9.

Redmi Note 7

Redmi Note 7 od dnia premiery notuje genialną sprzedaż. W przedziale do 1000 zł nie ma sobie równych. Jest to urządzenie wyposażone w 6,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli i proporcji 19,5:9. Sercem jest procesor Qualcomm Snapdragon 660 octa-core i 3/4 GB pamięci RAM i 32/64/128 GB pamięci wewnętrznej.

Główną siłą Redmi Note 7 jest główna matryca o rozdzielczości 48 MPx, której efektem jest prezentowane zdjęcie Ziemi. Ponadto na pokładzie znajuje się dodatkowy czujnik 5 MPx z tyłu i 13-megapikselowy aparat na froncie.

Wysyłanie telefonów w kosmos może nie stanie się nową formą testowania ich wytrzymałości jak drop testy, ale ja czuję się przekonany co do jakości Redmi Note 7. W końcu -58°C to nie przelewki.

Wieści z Rozładowani.pl