To nie żart, czyli usłysz jak ludzie wchodzą i wychodzą z Twojej strony WWW

To nie żart, czyli usłysz jak ludzie wchodzą i wychodzą z Twojej strony WWW

Opublikowano 18.03.2018 21:05 -


To, że możecie widzieć kto i kiedy wchodzi na Waszą stronę internetową, to coś co doskonale znacie. Google Analytics wspiera w końcu statystyki na żywo. Zastanawialiście się jednak, co by było, gdyby można było usłyszeć Waszych użytkowników, tych  wchodzących i opuszczających Wasz serwis?

Spieszę wyjaśnić, że to nie tak że usłyszycie co mówią za pośrednictwem swoich mikrofonów, ta opcja zarezerwowana jest dla NSA. Natomiast możecie zostać  poinformowani dźwiękiem, kiedy w Waszym serwisie pojawi się nowa osoba i analogicznym dźwiękiem, kiedy odwiedzający postanowi opuścić serwis.

W pierwszej chwili dałem się nabrać na magię tego rozwiązania, ale sam mechanizm narzędzia jest absolutnie prosty. Wystarczy dodać Bookmarklet do zakładek przeglądarki i uruchomić go (kliknąć w niego), po włączeniu statystyk na żywo w Google Analytics.

Od tego momentu Chirpss będzie Wam wysyłał powiadomienia dźwiękowe w przeglądarce. Nie polecam jednak, kiedy na stronie macie około kilkudziesięciu osób w jednej chwili ;-)

 Zobacz Chirpss

Wieści z Rozładowani.pl