To narzędzie pokaże wszystkie wtyczki WordPress, które zostały usunięte z oficjalnego repozytorium

Opublikowano 23.09.2016 9:03 - 2


Mówią, że jeśli wpadniesz na pomysł stworzenia wtyczki, to masz gwarancje, że istnieje już 5 różnych jej wersji... w repozytorium WordPress. Jest ich tam niespełna 50 tysięcy, a więc siłą rzeczy, każdy wymyślił już wszystko - sceptyk by powiedział. Problem z taką ich ilością może polegać na ich utrzymaniu. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, część z nich jest usuwana w kilku przypadkach, a sam użytkownik jak Ty czy ja, nie jesteśmy o tym informowani poprzez panel. A ryzyko może być ogromne, bo co jeśli została ona usunięta ze względów na podatność na exploity? Na szczęście mam dla Was ciekawą wtyczkę, która temat załatwi.

screenshot-1

No longer in Directory - taką nazwę wtyczki mógł wymyślić tylko developer. Nie żebym się uskarżał, w końcu jest bardzo przyjazna, już po pierwszym rzucie oka widać do czego nam posłuży. Jej zadaniem jest sprawdzenie, czy wtyczki z których korzystamy w naszym WordPressie, dalej funkcjonują w WordPressowym repozytorium, a jeśli nie, to poinformuje nas o tym. Dlaczego to takie ważne? Otóż jednym z powodów wyrzucenia pluginu z bazy mogą być kwestie bezpieczeństwa. Jakie są inne powody?

Okazuje się, że jest kilka kwiatków, a wśród nich:

  • złamanie licencji GPL
  • złamanie regulaminu repozytorium
  • jeśli auto zgłosi prośbę o ich wycofanie
  • jeśli we wtyczce znaleziono lukę bezpieczeństwa

Co ciekawe, wtyczka także poinformuje nas o tym, że plugin którego używamy nie był aktualizowany przez ostatnie dwa lata. Polecam się z nią zapoznać, a nawet jeśli nie chcecie w swoim WP kolejnych wtyczek, to zalecam by sprawdzić ich aktualność. Safety first!

Coding Confessional

Wieści z Rozładowani.pl

DailyWeb poleca Kurs Wordpress dla początkujących

Zobacz