To mi się podoba, YouTube Music pozwala odtwarzać lokalne pliki audio

Opublikowano 4.03.2019 14:00 Aktualizacja: 13.06.2020 14:36 -


Kilka dni temu Google umożliwiło dodawanie muzyki z YouTube Music do aplikacji budzika w telefonie. Aplikacja została również zintegrowana z Android Auto, aby umożliwiać streaming muzyki. Teraz czas na kolejną zmianę – powstała możliwość odtwarzania plików dźwiękowych na urządzeniu.

Chodzi dokładniej o pliki umieszczone w pamięci wewnętrznej. Bez problemu możemy odtworzyć pliki w rozszerzeniach mp3 czy m4a. Wszystko wiec wskazuje na to, że Youtube music staje się następcą Muzyki z Google Play i lada chwila będzie domyślną aplikacją do muzyki na urządzeniach z Androidem.

Najnowsza wersja YouTube Music 3.0.5 umożliwi odtworzenie plików nawet z innych aplikacji. Przykładowo, jeśli otrzymamy plik mp3 na Gmaila, to kliknięcie ikonki utworu w aplikacji poczty odtworzy nam numer w YouTube Music. Wystarczy wybrać „otwórz za pomocą Androida”. Na pierwszy rzut oka, interfejs bardzo przypomina Muzykę Google Play – wyświetli nam okładkę albumu, a także informacje na temat pliku. Jest to wersja minimalistyczna w formie czarnej nakładki na ekran. W celu uruchomienia pełnej aplikacji YouTube Music wystarczy kliknięci logo w prawym dolnym rogu.

Jeśli chcemy wyświetlić pliki lokalne w aplikacji, wystarczy podczas uruchomiania jej, nadać prawa do dostępu do plików. Aplikacja będzie mogła teraz odtwarzać pliki muzyczne na urządzeniu.

Wieści z Rozładowani.pl