Twitter oficjalnie ogłosił, że zamyka aplikację Periscope. Nie będzie możliwe już rejestrowanie nowych kont, a w przyszłym roku aplikacja całkowicie zniknie ze Sklepu Play oraz App Store.

Transmitowanie na żywo to dziś jedna z popularniejszych funkcji platform społecznościowych. Wykorzystywana jest przez wiele osób do relacjonowania na żywo jakichś wydarzeń, a także do kontaktu ze społecznością lub fanami. Najczęściej wykorzystuje się do tego transmisje na Facebooku, Instagramie oraz YouTube. Jednak prekursorem tej funkcji i jej popularyzatorem był Persicope, czyli platforma stworzona przez Twittera.

Twitter da Ci ostrzeżenie, jeśli przekażesz dalej oznaczony jako „fake news” tweet

Twitter zamyka Persicope

Periscope jednak w ostatnich latach bardzo stracił na znaczeniu. Jego właściciele o tym dobrze wiedzą, dlatego zapadła ostateczna decyzja o zamknięciu Periscope. Dedykowana aplikacja właśnie została zaktualizowana i nie pozwala na zakładanie nowych kont. Mogą z niej korzystać jedynie osoby, które od dawna są zarejestrowanymi użytkownikami, albo zdążyły założyć konta przed aktualizacją. Na Twitterze nadal będą dostępne materiały transmitowane przez Periscope i będzie można je ponownie odtwarzać. Jednak do marca 2021 r. Użytkownicy mogą pobrać archiwum swoich materiałów wideo. Na ten sam termin ustalono również ostateczne usunięcie aplikacji ze Sklepu Play oraz App Store. 

R E K L A M A

Nowości na Twitterze: wiadomości głosowe stają się faktem

Twitterowe stories, czyli Fleets

Niedawno na portalu pojawiły się Stories, które znamy z innych portali społecznościowych. 

Twitter swoją wersję Stories nazwał Fleets. Umożliwia ona dokładnie to samo, co identyczne usługi oferowane przez pozostałe media społecznościowe. Można będzie we Fleets wykorzystywać zdjęcia, wideo, a także tekst. Usługa pozwoli na również reagować na tweety innych użytkowników. Wszystko oczywiście zniknie po 24 godzinach od publikacji. Żeby wysłać Stor…tfu…Fleets trzeba kliknąć w ikonę „Udostępnij”, a następnie „Udostępnij w Fleets”. Przejdziemy wtedy do edytora, w którym stworzymy nasz post. Funkcja pozwoli również odpowiadać na publikowane historie za pośrednictwem wiadomości bezpośrednich, o ile takie mamy włączone. Dla użytkowników, którzy korzystają z takich usług na Snapchacie, Instagramie lub Facebooku, to nie będzie nic nowego, ani tym bardziej trudnego. Jak podaje Twitter w swoim komunikacie, niebawem we Fleets pojawić się mają naklejki, a także transmisje na żywo. Relacje użytkowników będą widoczne na górze osi czasu. Twitter zapowiedział, że Fleets trafią do wszystkich użytkowników w najbliższych dniach. Aktualizacja aplikacji trafi jednocześnie na iOS oraz Androida. 

Źródło: Periscope