W Origin gry są udostępniane w sposób cyfrowy. Wprowadzono zabezpieczenia DRM i inne, aby lepiej kontrolować legalność sprzedawanych kopii. Później EA wprowadziło także pakiety abonamentowe, w zamian za miesięczną, stałą opłatę można otrzymać dostęp do kilkudziesięciu gier, także premier.

Electronic Arts oczywiście zachwala zmianę, a nową platformę EA Play określa jako „platformę gier PC nowej generacji”. Firma najwyraźniej chce wbić się w moment premier nowych konsoli od Microsoftu i od Sony.

Najprawdopodobniej platforma EA Play Pro będzie odpowiednikiem wersji Origin Access Premier, gdzie dostępne były najnowsze gry. Oczywiście za dodatkową opłatą.

Wiceprezes EA, Michael Blank, powiedział serwisowi GamesBeat, że nowa aplikacja EA na komputery będzie szybsza niż Origin i pozwoli graczom wygodniej angażować się w swoje gry.

EA gwarantuje, że po rebrandingu wszyscy aktywni posiadacze abonamentów w Origin dalej będą mogli korzystać ze swoich pakietów. Na razie jednak brak jest oficjalnej informacji, kiedy dokładnie nastąpi finalna zmiana nazwy i przejście na nowe usługi.

źródło: GamesBeat