To koniec iTunes w takiej formie, jaką znamy

To koniec iTunes w takiej formie, jaką znamy

Opublikowano 6.06.2019 18:50 -


WWDC 2019 przyniosło mnóstwo nowości, o najważniejszych z nich pisał Daniel w swoim tekście. Jedną z nich jest nowa wersja macOS – Catalina. Niesie on ze sobą sporo zmian, m.in. położony zostanie kres znanemu nam od lat iTunes.

Funkcje iTunes zostaną podzielone pomiędzy trzy zupełnie nowe aplikacje: Music, TV i Podcasty. Na konferencji było dość dużo informacji, a mało czasu, na przekazanie szczegółów zabrakło po prostu miejsca. Teraz Apple dokładniej opisuje sposób działania nowych rozwiązań.

itunes

Apple Music będzie służyć jako miejsce dla całej muzyki zaimportowanej czy też kupionej w iTunes Store itd. Oczywiście nadal będzie można kupować muzykę ze sklepu na komputerach Mac, urządzeniach iOS czy Apple TV. Karty upominkowe czy też kredyty iTunes będą miały zastosowanie w nowych aplikacjach, nic nam nie przepadnie.

Aplikacja TV natomiast, będzie zawierać wszystkie filmy, a także programy TV, które mieliśmy zakupione lub też wypożyczone w iTunes. Wszystkie zapisane podcasty będą natomiast dostępne w aplikacji Podcasty. Audiobooki trafią do przeprojektowanej aplikacji Książki.

Komputer za ponad 130 000 PLN? Tak, poznaj nowego Maca Pro

Ciekawa rzecz się dzieje natomiast z tworzeniem kopii zapasowych synchronizowanych urządzeń takich jak iPhony, iPady, iPody. Funkcje te zostaną przeniesione do Findera. Apple zapewnia, że teraz przenoszenie plików na urządzenia będzie o wiele prostsze. Poprzednie kopie zapasowe iTunes, nie zostaną w żaden sposób naruszone podczas aktualizacji naszego systemu do wersji Catalina.

Zmiany, zmiany, zmiany – tak można podsumować to, co dzieje się w Apple. Powiększenie ilości aplikacji ma teoretycznie uporządkować wszystko, ale czy taki będzie efekt? Pytanie, czy takie zmiany zamiast porządku, nie wprowadzą chaosu. Dowiemy się jesienią.

3 - 5 Sep 2020
Jesteśmy na #IFA2020 - zobacz naszą relację