Apple prezentując nowego iPada Air, lakonicznie określiło, że nowe urządzenie pojawi się w październiku. Oszukałem się trochę, bo błędnie i to z automatu założyłem, że będzie ono dostępne wraz z początkiem tego miesiąca. Ludzie w iSpocie byli zdziwieni, że chce kupić iPada Air pierwszego dnia października, a ja byłem zdziwiony, że oni są zdziwieni. Wyjaśniliśmy sobie, a ja w międzyczasie głośno strzeliłem sobie w czoło otwartą dłonią.

No dobrze, to kiedy iPad Air 2020?

W zasadzie termin nie został precyzyjnie określony, co mogło mieć kilka powodów, takich jak np. fakt, że sami jeszcze nie wiedzieli, kiedy będą go w stanie wypuścić. Teraz jednak pojawiają się pierwsze niepotwierdzone informacje, by nie powiedzieć plotki, o rzekomym starcie sprzedaży. Pan Jon Prosser, który znany jest z tego, że ma sporo trafnych informacji przed premierami, twierdzi w dzisiejszym swoim Tweecie, że wszyscy, którzy czekają na nowego iPada Air muszą poczekać jeszcze chwilę, bo sprzęt najpewniej pojawi się wraz z iPhonem 12.

Oczywiście nie jest to potwierdzona informacja w żaden sposób, a tylko doniesienia źródeł Jona Prossera. Całość może wynikać z tego, że Apple chce chip A14 udostępnić najpierw w swoim smartfonie, zamiast tablecie.

Tak czy siak, dzisiaj powinniśmy poznać wszystkie detale, a o ile tegoroczny iPhone kompletnie mnie nie interesuje, to tyle ostrze zęby na iPada Air, który jest piękny bez swoich ramek i zastąpi mojego zdezelowanego iPada Mini, ku uciesze mojej i moich pociech. Najpierw jednak standardowo trzeba będzie zamknąć oczy podczas płacenia, ale spokojnie. Jako wieloletni użytkownik Apple, mam to doskonale przećwiczone.