To już pewne: Wiedźmin jesienią wyląduje na Netflixie!

To już pewne: Wiedźmin jesienią wyląduje na Netflixie!

Opublikowano 18.04.2019 7:58 Aktualizacja: 13.06.2020 13:43 -


Do tej pory mieliśmy jedynie przypuszczenia, teraz jednak mamy pewność. Wyczekiwana przez fanów Wiedźmina, serialowa ekranizacja pojawi się w serwisie Netflix jesienią tego roku. Tak powiedział szef treści Netflixa, Ted Sarandos.

Nowa produkcja wypełni pustkę fanów fantastyki po kilku innych tegorocznych finałach, między innymi Gry o Tron. Sarandos jest bardzo pozytywnie nakręcony serialem, ton jego wypowiedzi sugeruje, że Netflix wiąże duże nadzieje z Wiedźminem:

„Jest to nowa wielka oryginalna seria, którą obecnie kręcimy na Węgrzech. Wiedźmin to europejska marka, zarówno jeśli chodzi o książki, jak i gry. Serial naszym zdaniem zrobi genialną globalną karierę.”

Ostatnia gra z serii Wiedźmin, czyli Dziko Gon, została wydana w roku 2015. Na razie brak jest planów wydawniczych kolejnych części, ale plotki sugerują, że CD Projekt Red pracuje nad czymś nowym, osadzonym w uniwersum, ale bez Geralta. Inną kwestią jest, że studio skupia się aktualnie nad Cyberpunk 2077.

Wiadomo, że serial będzie oparty fabularnie na książkach i opowiadaniach Sapkowskiego. Trudno jednak nie spodziewać się, że do produkcji nie przenikną elementy z gier, które były i są bardzo popularne na świecie (ponad 30 milionów sprzedanych egzemplarzy).

Netflix zdaje się, idealnie wyczuł (zapewne nie przez przypadek) moment na premierę. Odbędzie się ona mniej więcej pół roku po finale Gry o Tron. Zatem wypełni pustkę, jaka powstanie w serialowych seriach fantasy. Oczywiście dwie produkcje, to zupełnie inne historie, ale jednak gatunek w jakiś sposób jest powiązany. Warto także przypomnieć, że powstają inne produkcje fantasy, ale są w dość wczesnym stadium rozwoju. Mowa o adaptacji Władcy Pierścieni przez Amazon, czy też Opowieści z Narni – Netflix.

Sam z niecierpliwością czekam na produkcje Netflixa o Geralcie, jestem przekonany, że będzie to wielka rzecz. Jesienna premiera wpisze się idealnie w długie wieczory.

Wieści z Rozładowani.pl