To już pewne – Apple zabija Dashboard w MacOS po 14 latach

To już pewne – Apple zabija Dashboard w MacOS po 14 latach

Opublikowano 14.06.2019 9:58 Aktualizacja: 14.06.2019 9:59 -


Apple oficjalnie usunął obsługę Dashboard z najnowszej wersji systemu MacOS Catalina. Tak wynika z dziennika zmian, do którego dotarł japoński blog Mac Otakara. O tym fakcie mówiło się od pewnego czasu, jednak teraz nadzieje zwolenników Dashboard zostały rozwiane.

Dashboard to dla wielu użytkowników MacOS bardzo przydatka funkcja. Pozwala na szybki dostęp do potrzebnych widżetów takich jak kalkulator, prognoza pogody, zegary czy kalendarz. Funkcja wyświetlana jest jako nakładka na ekran bądź też jako osobna przestrzeń na ekranie.

dashboard macos

Informacja z dziennika zmian potwierdza, że Dashboard nie pojawi się już w przyszłej becie MacOS Catalina, na co liczyło wielu użytkowników (w tym ja). Dashboard zadebiutował 14 lat temu w systemie OS X Tiger. Na początku był wyświetlany jako dodatkowy pulpit na Macach. Warto zaznaczyć, że funkcja ta była już domyślnie wyłączona od OS X Yosemite. Włączyć ją można oczywiście w Preferencjach systemowych (także w MacOS Mojave rzecz jasna). W ostatniej publicznej wersji (Mojave) nie wszystkie widżety były już dostępne, jednak dalej cieszyły się dość dużą popularnością.

10 rzeczy, które najbardziej spodobały mi się na konferencji Apple

Po likwidacji Dashboard pozostaną nam widżety zewnętrznych firm, które możemy wyświetlać na pasku bocznym. Oczywiście innym rozwiązaniem jest wstrzymanie aktualizacji systemu, jak już MacOS Catalina się pojawi.

Wieści z Rozładowani.pl