To już czwarta nowa domena, która przekroczyła milion zarejestrowanych sztuk!
To już czwarta nowa domena, która przekroczyła milion zarejestrowanych sztuk!

Opublikowano 3 lata temu -


Niekwestionowanym liderem rankingu popularności nowych domen jest rejestr .XYZ. To, że rozdają go na prawo i lewo, nawet po kilka sztuk na raz nie jest oczywiście żadną tajemnicą, bo to tu leży klucz do sukcesu tego rejestru. Przynajmniej tak twierdzą złośliwi, niemniej to właśnie ta końcówka była pierwsza, która odnotowała 1 milion zrejestrowanych sztuk. Teraz do stawki dołącza już... czwarty rejestr o bardzo adekwatnej nazwie .WIN.

Wprawdzie nie ma w milionowej czwórce domeny .WEB, ale jestem prawie pewien, że nawet jeśli nie zdobędzie szybko swojego pierwszego miliona, to i tak odniesie ogromny sukces.

Padł absolutny rekord, domena .WEB sprzedana za $135mln!

Prócz wspomnianych końcówek, w rankingu znajdziemy także domenę .WANG, która się największe zainteresowanie w Chinach. W stawce jest jeszcze domena .TOP, która aktualnie zajmuje drugiej miejsce względem zainteresowania z wynikiem 3,5mln zarejestrowanych sztuk. Oczywiście nie zanosi się, by ktokolwiek zagroził pozycji .XYZ, gdyż ten rejestr posiada niespełna 6,5mln sztuk.

Do czoła stawki zbliża się cały czas i bardzo skutecznie .CLUB, który aktualnie posiada nieco ponad 800k zarejestrowanych sztuk. Ja osobiście jestem bardzo ciekawy startu domeny .BLOG, za którą stoi właściwie cały świat WordPress i potencjalnie popularnej .WEB, za którą nowy właściciel zapłacił $135mln, więc wykładając taką gotówkę na stół, z pewnością wiedział co robi. Top 10 najpopularniejszych rejestrów, prezentuje się następująco:

  1. .XYZ - 6,5mln
  2. .TOP - 3,5mln
  3. .WANG - 1mln
  4. .WIN - 1mln
  5. .CLUB - 800k
  6. .SITE - 470k
  7. .VIP - 448k
  8. .LINK - 400k
  9. .BID - 400k
  10. .ONLINE - 386k