To jeszcze video rozmowa czy już Emoji? Face time w iOS13 zakrzywia rzeczywistość

To jeszcze video rozmowa czy już Emoji? Face time w iOS13 zakrzywia rzeczywistość

Opublikowano 5.07.2019 8:25 -


Wczoraj Apple wydało oprogramowanie iOS13 w wersji beta wraz z ciekawą funkcją “FaceTime Attention Correction”. Ma ona za zadanie zmienić obraz transmitowany podczas video rozmów tak, aby był on statyczny i… zresztą sami zobaczcie.

Emoji obecnie to jedynie zabawka, z której zapewne większość skorzystała wyłącznie po zakupie nowego telefonu, przekopując się przez świeże opcje. Mnie znudzenie się tym zajęło 10 min. Trochę powątpiewam, aby ktokolwiek prowadził video rozmowy jako swoje emoji, jak to reklamuje Apple, Samsung czy ostatnio Xiaomi. Moim zdaniem jest to kompletnie bez sensu, bo przecież nie po to włączam wideo, aby oglądać kogoś emotkę.

Korekcja uwagi?

Nie wiem zatem, jak określić to, co wprowadza nowa funkcja face time nazwana “FaceTime Attention Correction”. W założeniu funkcja ta ma korygować obraz tak, aby rozmówca widział nasz stabilny obraz z oczami wpatrzonymi w kamerkę. Trochę ciężko to wytłumaczyć, więc najlepiej będzie, jak sami się przekonacie w wideo przygotowanym przez MacRumors.

Kiedy używasz FaceTime czy innej aplikacji do wideo czatu, naturalnie spoglądasz na ekran, bo tam wyświetla się Twój rozmówca. W tym momencie kamera (która jest wyżej) rejestruje, jak spoglądasz się niżej. Według Apple jest to problem godny pochylenia się nad rozwiązaniem.

Jak widać na filmie, iOS 13 poprawia to i sprawia, że ​​gdy patrzysz na ekran iPhone’a, oprogramowanie koryguje Twoje spojrzenie na te skierowane wprost w kamerę. Pierwsi użytkownicy odkryli, że w okolicach oczu można zauważyć lekkie zniekształcenia wynikające z obróbki obrazu.

Trochę przerażające

Trochę żartem można stwierdzić, że słabe zainteresowanie Emoji wymusiło na Apple propozycję łagodniejszego przejścia na naszą cyfrową formę. Bo tak naprawdę ile procent naszej twarzy pozostaje takie, jakie jest faktycznie? Poprawy kontrastu, głębia, wygładzanie twarzy, a teraz jeszcze korekta gałek ocznych.

Mnie osobiście nie przypadła nowa funkcja do gustu, bo wygląda się bardzo nienaturalnie ze wzrokiem wpatrzonym w aparat niczym zombie. Jeżeli chcesz na własnej skórze przekonać się, jak to działa, zainstaluj wersję deweloperską iOS13. Jest ona dostępna na iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR i 2018 iPad Pro.

Wieści z Rozładowani.pl