Długo Apple kazało czekać użytkownikom Android TV. Wreszcie jednak poszli po rozum do głowy i udostępnili aplikację Apple TV na urządzenia Google Chromecast. Wcześniej TV od Apple dostępne było tylko w środowisku sytemu od Apple. Później pojawiła się aplikacja na Samsungi Smart TV i LG TV. Teraz pora na te z oprogramowaniem Android.

Apple TV w swojej ofercie ma kilka hitowych produkcji. Przede wszystkim nagradzany wielokrotnie serial The Morning Show, a także hit ostatnich tygodni, czyli Ted Lasso, który cieszy się olbrzymią popularnością.

Apple TV na Google Chromecast

Zapowiedzi o pojawieniu się aplikacji Apple TV na Chromecast pojawiły się już w grudniu ubiegłego roku. Teraz wdrożenie staje się faktem, a oferta Google TV znacząco się powiększa.

Nawet samo Google żartuje sobie z tej integracji, bo taki mix jest rzadko widoczny w branży technologicznej:

Według zapewnień Google Apple TV jest pełnoprawną aplikacją, która wykona także polecenia Asystenta Google. Jeśli posiadacie najnowszy Google Chromecast to pobierajcie czym prędzej apkę Apple TV i podzielcie się opiniami w komentarzach, jak działa aplikacja od Apple na Adnroidzie.