Zanim zamieścimy materiały z naszego unboxingu i pierwsze wrażenia (spoiler: będzie to iPhone 12 Pro) zamieszczamy info na temat najnowszego modelu i jego dostępności w Polsce. Jak się okazuje, nie jest w cale tak łatwo kupić od ręki telefon od Apple, bo popyt na niego przerósł nawet oczekiwania Apple. W niektórych sklepach (w tym na oficjalnej stronie Apple) trzeba czekać nawet 2-3 tygodnie na dostawę.

Apple iPhone 12 – gdzie kupić?

Oczywiście szczęściarzami są ci, którzy zamówili sprzęt o godzinie 14:01 tydzień temu i (raczej) dostaną towar dzisiaj, jeśli zakupu dokonali u zewnętrznego sprzedawcy. Tak też zrobiłem i grzecznie czekam na sygnał ze sklepu. Ceny oczywiście są takie same, jak na stronie Apple, dlatego jeśli planujecie zakup dzisiaj warto się pospieszyć i obdzwonić kilka sklepów, gdzieś powinno się udać dostać towar od ręki:

IPHONE 12 PRO MAX

Kiedy rok temu na rynku pojawił się model iPhone 11 Pro i 11 Pro Max różnica była niewielka. Nie chcąc wnikać w detale smartfonów najważniejszą różnicą była wielkość i na tym byśmy poprzestali. Aparaty takie same, parametry również. Bateria i ekran – tutaj na plus na „Plusa”. Inaczej jest w tym roku.

ip 12

IPHONE 12 PRO VS IPHONE 12 PRO MAX

Oba modele różnią się przede wszystkim systemem aparatów. Model „podstawowy” iPhone 12 Pro posiada obiektyw szerokokątny z przysłoną f 1,6. Model wyższy, czyli iPhone 12 Pro Max to już inna bajka, tutaj mamy do czynienia z obiektywem z przysłoną f 1,6, ale już sensor jest większy o prawie 50%. Pozwoli to rzecz jasna na wykonywanie lepszych fotografii w kiepskich warunkach oświetleniowych. Pro Max posiada także inny teleobiektyw, w porównaniu z Pro jest tutaj ogniskowa odpowiadająca 65mm (dla 52mm przy wersji Pro).

Na tle innych smartfonów iPhone 12 Pro Max zdaje się zostawiać konkurencję daleko w tyle. Zaznaczam jednak, że konkretne wnioski wyciągnąć będziemy mogli dopiero po pierwszych recenzjach.

IPHONE 12 PRO I 12 PRO MAX – DOSTĘPNOŚĆ

iPhone 12 Pro dostępny będzie w czterech wariantach kolorystycznych (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia na ten model można będzie składać już od piątku, 16 października, a do sklepów trafi on 23 października.

Inaczej jest w przypadku modelu iPhone 12 Pro Max. Tutaj także 4 kolory (grafitowy, srebrny, złoty, pacyficzny) a także 3 wielkościach pamięci (128, 256 i 512 GB). Zamówienia ruszają jednak dopiero 6 listopada, a w sklepach ten smartfon pojawi się 13 listopada.

Model iPhone 12 Pro to koszt 5199 złotych, a model iPhone 12 Pro Max to cena 5699 złotych.


Posłuchaj nas!