To jest coś! Nowy iPhone obsłuży 2 urządzenia Bluetooth jednocześnie

To jest coś! Nowy iPhone obsłuży 2 urządzenia Bluetooth jednocześnie

Opublikowano 28.05.2019 13:06 -


Wreszcie zaczęły pojawiać się jakieś konkrety dotyczące nowych iPhone’ów. Do tej pory mieliśmy do czynienia z przeciekami, które nie były niczym „wow”, ciągle mi czegoś brakowało, był spory niedosyt. Zapewne podczas zapowiedzi Apple mnie zaskoczy, jednak informacje już teraz są coraz bardziej konkretne. W nowych smartfonach Apple otrzymamy obsługę dwóch urządzeń Bluetooth jednocześnie.

Przyznam, że już od dawna mnie zastanawiało, czemu taka opcja nie pojawiła się wcześniej. Mowa oczywiście o iPhonach, bo rozwiązanie jest już znane w Samsungach. Tłumaczyłem sobie, że przyczyną może być zbyt duże obciążenie dla baterii przy takich połączeniach, bo zakładałem, że sama technologia była możliwa.

Wprowadzenie takiej funkcji daje nam spore możliwości. Nie szukając daleko, będziemy mogli słuchać tej samej muzyki (z jednego urządzenia) z przyjaciółmi czy rodziną, gdzie każdy będzie miał swoje słuchawki. Idąc dalej – możemy zrobić konkretną imprezę (np. w dwóch pomieszczeniach), kiedy posiadamy więcej niż jeden głośnik bluetooth.

Nie tylko najnowsze iPhone’y

Wszystko wskazuje na to, że jeśli w ogóle taka funkcja się pojawi (ciągle są to plotki), to pojawić się ona może nawet w starszych urządzeniach. Apple zazwyczaj wprowadza aktualizacje Bluetooth do wszystkich urządzeń. Samsung swoją technologię oparł na Bluetooth 5.0, zatem dla Apple nie powinien to być również problem. Tak jak pisałem, jest to plotka, nikt nawet z dalszego otoczenia Apple do tej pory tego w żaden sposób nie potwierdził. Taka opcja byłaby jednak dla giganta z Cupertino sensowna, biorąc pod uwagę fakt, że w urządzeniach tej formy nie ma gniazd słuchawkowych, zatem kluczowa jest obsługa dźwięku drogą bezprzewodową.

Wieści z Rozładowani.pl