To jest bestia! Nubia Red Magic 3 ma wbudowane chłodzenie i nagrywanie filmów 8K

To jest bestia! Nubia Red Magic 3 ma wbudowane chłodzenie i nagrywanie filmów 8K

Opublikowano 29.04.2019 14:56 -


Można zadać sobie pytanie, czy to jeszcze smartfon czy już konsola do gier. Poznajcie Nubia Red Magic 3. Niektóre firmy już wcześniej oferowały chłodzenie do smartfonów, chociażby Asus. Teraz jednak chińska firma Nubia włożyła wentylator do środka urządzenia.

Nie wiem, czy dalej takie urządzenie nosi miano smartfona, bo przecież miały być one poręczne i kieszonkowe, ale mimo wszystko robi to wrażenie. Chińska marka pokazała Red Magic 3, który zawiera wspomniany wentylator, a także miedzianą rurkę, w której płynie chłodząca ciecz.

Firma zapewnia, że wentylator działa bardzo cicho, ale osiąga nawet 14000 obrotów na minutę. Posiada także stopień ochrony IP55 i jest wyposażony w izolowaną komorę, która zabezpiecza przed ewentualną nieszczelnością. Wentylator w połączeniu z rurą chłodzącą daje nieosiągalną do tej pory wydajność. Według producentów, osiągi w chłodzeniu są pięć razy lepsze niż znane do tej pory metody.

Nubia Red Magic 3

Taki smartfon jest dedykowany oczywiście do gamingu, gdyż nie wiem, do jakich innych celów takie chłodzenie mogłoby być użyte. Tylko w trakcie intensywnej rozgrywki. Nubia Red Magic 3 wyposażony jest w rozkładane ramiona i pasek LED RGB na tylnej części obudowy. Znajdujący się czytnik linii papilarnych może być użyty jako programowalny przycisk do gier. Zastosowano także przełącznik, który umożliwia szybki dostęp do biblioteki gier, a także do ustawień wentylatora czy rozgrywki.

Motorola G7 Power z monstrualną baterią – recenzja

Telefon pracuje na systemie Android 9. W środku (oprócz chłodzenia) znajduje się standardowy procesor Qualcomm Snapdragon 855, pamięć RAM do 12 GB i wbudowaną pamięć 256 GB. Całość zasilana jest akumulatorem 5000 mAh. Wszystko naładujemy za pomocą szybkiej ładowarki 27 W. Red Magic 3 posiada 48-megapikselowy aparat ze światłem 1.7 (od Sony), z przodu natomiast mamy 16 MP. Co ciekawe tylny aparat pozwala nagrywać filmy w jakości 8K, co jest nowością branży mobile. W opcjach znajdziemy nagrywanie super slow motion (1920fps). Parametry to jedno, a ciekawe jak to wyjdzie „w praniu”.

Nubia Red Magic 3

Przejdźmy zatem do ekranu. Telefon posiada wyświetlacz 6,65 cala FHD+AMOLED. Obsługuje on HDR, a częstotliwość odświeżania to 90 Hz. Taka częstotliwość ma być obsługiwana przez takie tytuły jak Vainglory, Forsaken World, Heroes of the Multiverse czy Peak Tank. Urządzenie posiada głośniki z obsługą dźwięku przestrzennego DTS: X, a do tego otrzymujemy gniazdo 3,5 mm i potrójną redukcję szumów.

Nubia Red Magic 3

Smartfon Red Magic 3 pojawi się w Chinach 3 maja. Ceny rozpoczynają się od 2899 juanów (około 1560 zł) za wersję 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Wersja z 12 GB RAM i 256 GB pamięci wewnętrznej kosztować będzie 4299 juanów (około 2400 zł). Pod koniec maja telefon pojawi się w Europie i Stanach Zjednoczonych. W dniu premiery pojawią się od razu dedykowane urządzenia, m.in. stacja dokująca LAN (około 100 zł) czy dodatek 5G.

Przyznam, że z pobawiłbym się takim monstrum, ale tylko w ramach ciekawostki. Nie jestem zapalonym graczem mobilnym, ale kto wie, może ten telefon zmieniłby moje nastawienie?

Wieści z Rozładowani.pl