Microsoft swój event zaczął z grubej rury. Pierwszy trailer, jaki pokazano to zapowiedź Halo 6: Infinite. Co prawda bez większych szczegółów, bo klip to przede wszystkim pokaz możliwości nowego silnika, ale fani Xboksa i tak byli zachwyceni.

Wysoki poziom growych emocji utrzymywał się przez większość konferencji. Zaraz po Halo 6 pokazano bowiem drugą część pięknego Ori and the Blind Forest – Ori and the Will of the Wisps. Zobaczyliśmy też nowe ujęcia z Crackdown 3, Sea of Thieves czy zapowiedź aktualizacji PUBG.

Nową pozycją dla posiadaczy Xboksa będzie także Forza Horizon 4. Ścigać będziemy się tym razem w Wielkiej Brytanii, a rozgrywką i klimatem pokierują zmieniające się w tym samym czasie dla wszystkich graczy pory roku.

https://www.youtube.com/watch?v=VmQNo8xtcAg

W międzyczasie, oprócz tytułów bezpośrednio związanych z Xboksem, zobaczyliśmy trailery nowego Fallouta, Tomb Raider, czy zapowiedź Captain Awesome – gry w uniwersum Life is Strange. Duże wrażenie zrobiła rozgrywka z The Division 2, które tym razem zabierze nas w porośnięte bujną roślinnością okolice Waszyngtonu. Świetnie zapowiada się też nowe Metro Exodus.

Kolejny opad szczęki zaserwowało The Coalition odpowiedzialne za Gears of War. Najpierw – w bardzo negatywnym sensie – za sprawą ogłoszenia mobilnego spin-offa Gears Pop! Nie na taką informację czekali fani. Kolejna zapowiedź to strategiczne Gears Tactics przede wszystkim z myślą o PC. Na szczęście na koniec zobaczyliśmy długi trailer Gears 5! Warto jednocześnie odnotować – teraz seria to już po prostu „Gears”, a nie „Gears of War”.

Co jeszcze? Pokazano dużo produkcji niezależnych lub w mniejszym lub większym stopniu wspieranych przez Microsoft. Firma ogłosiła jednocześnie, że Microsoft Studios wybrało się niedawno na spore zakupy. Gigant z Redmond wykupił następujących deweloperów: Ninja Theory (Hellblade), Playground Studios (Forza Horizon), Undead Labs (State of Decay) oraz Compulsion Games (We Happy Few). Oprócz tego, że ich marki będą teraz mocno wspierane przez MS, firma chce pracować ze studiami nad nowymi grami już pod własnymi skrzydłami.

Na koniec smaczek (a w zasadzie dwa smaczki), który na pewno ucieszył wszystkich związanych z gamingiem w Polsce. Na konferencji Microsoftu jako duże, gorące produkcje pokazano bowiem dwie polskie gry – Dying Light 2 od Techlandu oraz Cyberpunk 2077, nad którym pracuje CD Projekt RED, twórcy Wiedźmina. Nasze produkcje naprawdę robiły wrażenie i były jednymi z najbardziej oklaskiwanych tytułów na całej konferencji.