To by było tyle, jeśli chodzi o exclusivy na PlayStation – Days Gone zmierza na PC. Atut Sony utracony?

IFA 2022 RELACJA! Byliśmy na IFA 2022! Zobacz najciekawsze gadżety!

Do tej pory zarówno Sony, jak i posiadacze konsol PlayStation chwalili się ilością exclusivów na Pleja.

Czyżby następował koniec pewnej epoki? Do tej pory olbrzymim atutem Sony nad konkurencją było to, że mnóstwo gier na trafiało na wyłączność na konsole PlayStation. Wszystko zaczęło jednak zmieniać się w ubiegłym roku – Microsoft przejął studio Bethesda, co może oznaczać wypuszczanie gier tego studia tylko na Xboxy, a teraz kolejne pozycje z PlayStation trafiają na PC.

Wcześniej byłoby to nie do pomyślenia, ale już sierpień ubiegłego roku przyniósł pecetowym graczom Horizon Zero Dawn, które było i jest dalej hitem znanym z PS4. Co więcej, Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment zaznacza, że to nie koniec takich migracji.

R E K L A M A

Days Gone pojawi się na PC

Gra, która na PS4 debiutowała w kwietniu 2019 roku, na pecetach pojawić ma się wiosną tego roku. Będzie to już kolejna gra z PlayStation, która wskoczy na blaszaki.

Za produkcję odpowiada Bend Studio. Potwierdzili oni wczoraj na Twitterze informacje przekazywane już wcześniej przez jednego z szefów Sony.

Days Gone to hitowa gra, która przenosi nas do postapokaliptycznego świata. Co ciekawe fabuła wpisuje się idealnie w obecne realia, bo opowiada o życiu po… globalnej pandemii wirusa.

https://www.youtube.com/watch?v=FKtaOY9lMvM&ab_channel=PlayStation

Premiera gry na PC planowana jest na maj 2021. Oznacza to, że twórcy długo ukrywali w tajemnicy te informację. Niebawem powinniśmy otrzymać więcej danych na temat wymagań, a także pierwsze gameplaye z Days Gone na PC.

Zobacz także

Kinowe premiery – październik 2022: TOP 5 i pełna lista 11 lat temu odszedł Steve Jobs, twórca potęgi Apple