Czyżby następował koniec pewnej epoki? Do tej pory olbrzymim atutem Sony nad konkurencją było to, że mnóstwo gier na trafiało na wyłączność na konsole PlayStation. Wszystko zaczęło jednak zmieniać się w ubiegłym roku – Microsoft przejął studio Bethesda, co może oznaczać wypuszczanie gier tego studia tylko na Xboxy, a teraz kolejne pozycje z PlayStation trafiają na PC.

Wcześniej byłoby to nie do pomyślenia, ale już sierpień ubiegłego roku przyniósł pecetowym graczom Horizon Zero Dawn, które było i jest dalej hitem znanym z PS4. Co więcej, Jim Ryan, szef Sony Interactive Entertainment zaznacza, że to nie koniec takich migracji.

Days Gone pojawi się na PC

Gra, która na PS4 debiutowała w kwietniu 2019 roku, na pecetach pojawić ma się wiosną tego roku. Będzie to już kolejna gra z PlayStation, która wskoczy na blaszaki.

Za produkcję odpowiada Bend Studio. Potwierdzili oni wczoraj na Twitterze informacje przekazywane już wcześniej przez jednego z szefów Sony.

Days Gone to hitowa gra, która przenosi nas do postapokaliptycznego świata. Co ciekawe fabuła wpisuje się idealnie w obecne realia, bo opowiada o życiu po… globalnej pandemii wirusa.

https://www.youtube.com/watch?v=FKtaOY9lMvM&ab_channel=PlayStation

Premiera gry na PC planowana jest na maj 2021. Oznacza to, że twórcy długo ukrywali w tajemnicy te informację. Niebawem powinniśmy otrzymać więcej danych na temat wymagań, a także pierwsze gameplaye z Days Gone na PC.