Pokolenie współczesnych 30-latków zamiłowanych w grach na pewno miało przyjemność ogrywania serii Max Payne w pierwszych latach XXI wieku. Gra kultowa, która nadała trendy w strzelankach na wiele lat. Teraz doczeka się remake’u i to od razu części 1 i 2!

Oprócz samej informacji o stworzeniu remake’ów równie dobrym newsem jest to, że za stworzeniem odświeżonej odsłony Max Payne stoi studio Remedy, czyli dokładnie to samo, które odpowiada za oryginalne części.

Nadchodzi remake Max Payne 1 i 2

Informacja ta pojawiła się w środowy wieczór, dość niespodziewanie i… cicho. Gry zostaną wydane w ramach nowej umowy z Rockstar Games na platformach: PC, PS5, Xbox Series S/X.

R E K L A M A

Byliśmy podekscytowani, gdy nasi długoletni przyjaciele z Remedy zwrócili się do nas z prośbą o przerobienie oryginalnych gier Max Payne. Jesteśmy wielkimi fanami pracy, którą zespół Remedy stworzył przez lata, a my nie mogę się doczekać, aby zagrać w nowe wersje.

– powiedział Sam Houser, założyciel Rockstar Games.

Ci, którzy czekają na remake Max Payne 1 i 2 muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Cały projekt jest aktualnie w fazie „opracowywania koncepcji”, a żadnych, nawet przybliżonych dat nie podano. Za kwestie finansowania będzie odpowiadało Rockstar Games, a ta marka daje podstawy do oczekiwania dużej jakości, ale również… precyzji w wykonaniu, a to przekłada się na czas.

Max Payne zawsze zajmował szczególne miejsce w sercach wszystkich w Remedy i wiemy, że miliony fanów na całym świecie czują to samo. Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością ponownej współpracy z naszymi partnerami w Rockstar Games, aby mieć szansę na przywrócenie graczom historii, akcji i atmosfery oryginalnych gier Max Payne w nowy sposób.

– powiedział dyrektor generalny Remedy, Tero Virtala.

To tyle jeśli chodzi o kurtuazję, czas wziąć się do pracy, a już wyczekują niecierpliwie tego, co wyjdzie z prac nad remake’em Max Payne’a. To już kolejna gra Remedy, która doczekała się odświeżenia, bo wielkim hicie z konsoli Xbox 360, czyli Alan Wake.


Posłuchaj nas!