To będzie Bal! Na Netflix zmierza film m.in. z Meryl Streep i Nicole Kidman w rolach głównych

Opublikowano 8.10.2020 19:32 -


To może być jeden z większych hitów tego roku, a w zasadzie to już końcówki roku. Na Netflixie pojawi się znakomity musical z Meryl Streep w roli głównej. Kto, jak kto, ale ona na musicalach zna się bardzo dobrze. Premiera filmu 11 grudnia na Netflix.

W filmie Bal - radosnej adaptacji znanego brodwayowskiego musicalu - wystąpią m.in. Meryl Streep, Jamesem Cordenem, Nicole Kidman, Keeganem-Michaelem Key'em, Andrew Rannellsem, Arianą DeBose, Kerry Washington i Jo Ellen Pellman.

b1

Gwiazdy nowojorskiej sceny Dee Dee Allen (w tej roli trzykrotna laureatka Oscara Meryl Streep) i Barry Glickman (zdobywca nagrody Tony James Corden) przeżywają kryzys swojej sławy: ich nowe i bardzo drogie show na Broadway'u okazało się klapą, która może zaważyć na ich karierze. W międzyczasie w małym miasteczku w stanie Indiana, młoda licealistka Emma Nolan (Jo Ellen Pellman) doznaje zupełnie innego zawodu: mimo wsparcia ze strony dyrektora liceum (Keegan-Michael Key), przewodnicząca rady szkoły (Kerry Washington) nie wyraża zgody, by Emma zabrała swoją dziewczynę Alyssę (Ariana DeBose) na szkolny bal.

b2

Dee Dee i Barry widząc w trudnej sytuacji dziewczyny szansę na odbudowanie swojego wizerunku, ruszają jej z pomocą, zabierając ze sobą Angie (zdobywczyni Oscara Nicole Kidman) i Trenta (Andrew Rannells) - kolejną parę cynicznych aktorów szukających trampoliny do sławy. W miarę rozwoju wydarzeń sprawy nieoczekiwanie zmieniają obrót i kierująca się początkowo wyłącznie egoistycznymi pobudkami czwórka łączy siły, by podarować Emmie noc, podczas której będzie mogła w końcu poczuć się sobą.

b3

Bal to spektakularna i wzruszająca adaptacja nagradzanego i nominowanego do nagrody Tony broadwayowskiego musicalu autorstwa Chada Beguelina, Boba Martina i Matthewa Sklara.

  • Reżyseria: Ryan Murphy
  • Scenariusz: Bob Martin i Chad Beguelin
  • Producenci: Ryan Murphy, Dori Berinstein, Bill Damaschke, Alexis Martin Woodall i Adam Anders
Wieści z Rozładowani.pl