Tchnij życie w swoją stronę - 3 najciekawsze biblioteki CSS nastawione na proste animacje

Tchnij życie w swoją stronę – 3 najciekawsze biblioteki CSS nastawione na proste animacje

Opublikowano 11.08.2016 8:22 Aktualizacja: 19.08.2016 16:25 - 4


Animacje w świecie mocno rozwiniętej technologii front-endowej nie są niczym nadzwyczajnym, natomiast wiele osób boryka się ze stworzeniem lub wybraniem odpowiedniego narzędzia do stworzenia ich. Oczywiście większość animacji można stworzyć za pomocą czystego CSS’a oraz Javascriptu, natomiast poniżej przedstawiam przegląd narzędzi ułatwiających nam tą robotę, całkowicie darmowych oraz gotowych do wykorzystania na swojej własnej witrynie, która dzięki zastosowaniu animacji może nabrać nowego życia.

Wszystkie przedstawione poniżej narzędzia są gotowymi bibliotekami CSS.

Animate.CSS

Naprawdę solidne i potężne narzędzie oferujące nam 78 przeróżnych animacji gotowych do wykorzystania na naszej stronie po dodaniu odpowiednich plików oraz dodaniu odpowiedniej klasy.

1

Na stronie wybieramy odpowiedni dla nas efekt który prezentuje się na nagłówku strony, po czym jego nazwę używamy we własnym stronie.

Motion UI

Motion UI jest biblioteką SASS która oferuje gotowe mixiny do użycia w kodzie naszej witryny. Pełną dokumentacje oraz mini-poradnik znajdziemy na witrynie (link poniżej) na której również znajdziemy prezentacje możliwości biblioteki.

2

Biblioteka ta wymaga natomiast podstawowej znajomości javascriptu do wykorzystania jego możliwości.

BounceJS

To niesamowicie potężne narzędzie pozwalające nam stworzyć WŁASNĄ bibliotekę animacji dzięki czemu w kodzie znajdą się tylko animacje które wykorzystujemy, co niewątpliwie pozytywnie wpłynie na czas ładowania. Narzędzie to tworzy za pomocą zaawansowanych operacji transformacji animacje które możemy używać w dowolny sposób w naszym kodzie strony. Używanie tej biblioteki również wymaga podstawowej znajomości Javascriptu.

3

Polecam wytestować wszystkie biblioteki lub korzystać z nich naprzemiennie gdyż każdy ma coś ciekawego do zaoferowania.

Wieści z Rozładowani.pl